Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WAR AND PEACE

 • Tytuł polski: WOJNA I POKÓJ
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja, Włochy, Rosja, Hiszpania, Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  2007
 • Język:
  rosyjski, angielski

Odcinek 1: Opowieść rozpoczyna się w roku 1805, kiedy to cesarz Francji Napoleon Bonaparte zdecydował się poprowadzić swoje wojska na Wschód Europy. Wieść o zbliżającym się froncie dociera na salony Moskwy, ale nie zaprząta zbytnio umysłów mieszkańców Rosji. U Rostowów trwają przygotowania do imienin hrabiny matki (Hannelore Elsner) i jej uroczej córki, Nataszy (Clémence Poésy). Podczas balu Natasza po raz pierwszy spotyka księcia Andrzeja Bołkońskiego (Alessio Boni) - charyzmatycznego adiutanta generała Kotuzowa (Vladimir Ilyin), naczelnego wodza armii carskiej. Tego dnia powraca też z Paryża ich najlepszy przyjaciel, Pierre Bezuchow (Alexander Beyer) - syn z nieprawego łoża jednego z największych rosyjskich posiadaczy ziemskich. O spadek po tym możnowładcy zabiega także książę Wasilij Kuragin (Toni Bertorelli) - ojciec pięknej Helene (Violante Placido) i cynicznego Anatola (Ken Duken). Książę Andrzej musi wkrótce powrócić do służby i pozostawia swoją brzemienną żonę pod opieką ojca (Malcolm McDowell) i siostry Marii (Valentina Cervi). Do oddziału huzarów wstępuje też brat Nataszy, Mikołaj (Dmitri Isayev). Rosja w sojuszu z Austrią usiłuje powstrzymać wojska francuskie pod Austerlitz, ale geniusz Napoleona zwycięża...
Odcinek 2: Po powrocie z noworocznego balu Natasza (Clémence Poésy) jest już pewna, że Andrzej (Alessio Boni) jest miłością jej życia, ale nie śmie marzyć, że on mógłby odwzajemniać jej uczucie. Książę Bołkoński też jest zakochany i zwierza się swojemu najbliższemu przyjacielowi z tej zaskakującej dla niego samego przemiany - wcześniej pragnął tylko sławy na polu bitwy, teraz odkrył uczucie, o którego istnieniu nie miał dotąd pojęcia. Jest wdowcem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by poprosił o rękę Nataszy. Ale z poczucia obowiązku wstrzymuje się z oświadczynami, dopóki nie otrzyma zgody ojca - księcia Bołkońskiego seniora (Malcolm McDowell), a ten stawia surowy warunek. Książę Andrzej będzie musiał poczekać rok ze ślubem, w tym czasie obejmie dowództwo wojsk rosyjskich na polskiej granicy. Andrzej jest przekonany o szczerym oddaniu i gorącym sercu Nataszy, ale czy może ją poddać tak trudnej próbie? Pierre Bezuchow (Alexander Beyer) życzy im obojgu szczęścia, sam jest coraz bardziej przekonany, że popełnił błąd żeniąc się z Hél?ne (Violante Placido) - kobietą olśniewająco piękną, ale zimną i skorą do flirtowania. Ich małżeństwo od początku było nieudane, ale prawdziwy kryzys nadchodzi, gdy po Moskwie zaczynają krążyć plotki o jej romansie z jego byłym przyjacielem. Pierre gardzi przemocą, ale nie pozostaje mu nic innego, jak wyzwać Dołochowa (Benjamin Sadler) na pojedynek... Brat Hélene, Anatol (Ken Duken) jest równie lekkomyślny i cyniczny. Jego ojciec - książę Kuragin (Toni Bertorelli) pragnie go wyswatać z siostrą księcia Andrzeja, Marią Bołkońską (Valentina Cervi) i również dla niej perspektywa uwolnienia się spod władzy ojca może być kusząca. Ale za jaką cenę? Hrabia Rostow (Andrea Giordana) z córką składają wizytę księciu Bołkońskiemu seniorowi i zostają upokorzeni - Natasza obawia się, że nigdy nie zostanie żoną Andrzeja.
Odcinek 3: Trzecia część rozpoczyna się od sceny, w której hrabianka Rostowa przymierza suknię ślubną. Natasza (Clémence Poésy) tęskni za narzeczonym, ale niepokoi ją też uczucie, jakie budzi w niej brat Hélene (Violante Placido), Anatol Kuragin (Ken Duken). Osaczona przez niego Natasza zaczyna wierzyć miłosnym wyznaniom i odwzajemnia jego pocałunek. Oczarowana listami, w końcu ulega namowom Anatola i zgadza się uciec z nim w sekrecie przed rodziną i przyjaciółmi. Wydaje się, że już nic nie zdoła uratować Nataszy przed upadkiem. A jej brat, Mikołaj przegrał w karty ogromną sumę pieniędzy i spłata jego długów jeszcze pogłębi ruinę majątku Rostowów. Książę Andrzej nie wraca, bo z poselstwem udał się do Napoleona (Scali Delpeyrat). Cesarz Francji zapowiada inwazję. Nadchodzi rok 1812 - wojska napoleońskie przekraczają Niemen i szybko posuwają się w głąb Rosji, nie napotykając poważnego oporu. Dopiero pod Borodino dochodzi do bitwy, w której armia francuska dowodzona przez Napoleona Bonaparte ściera się z rosyjską, na której czele stoi generał Kutuzow (Vladimir Ilyin). Książę Andrzej Bołkoński porzuca służbę w sztabie i dołącza do obrońców Smoleńska. Wojna, której wybuchowi towarzyszyły apokaliptyczne wizje, niesie śmierć i zniszczenie. Czy spełnią się fatalistyczne przepowiednie? Jaki los czeka bohaterów tej opowieści?
Odcinek 4: Poznajemy dalsze losy kilku arystokratycznych rodzin po wkroczeniu Napoleona Bonaparte do Rosji. Jest rok 1812 - wojska francuskie zbliżają się do Moskwy. Pierre Bezuchow (Alexander Beyer) zabiera poważnie rannego księcia Andrzeja Bołkońskiego (Alessio Boni) spod Borodino i spełniając prośbę przyjaciela, odwozi go do ukochanej. Tymczasem Natasza Rostowa (Clémence Poésy) wciąż rozpamiętuje utraconą miłość, ale wobec powszechnego nieszczęścia budzi się z odrętwienia i śpieszy na pomoc potrzebującym. Rodzina Rostowów ewakuuje się ze stolicy. Powóz z księciem Bołkońskim dołącza do ich taboru. Ale obawiając się o stan zdrowia Nataszy, rodzice początkowo ukrywają przed nią, że umierający Andrzej jest tak blisko. Pierre zostaje w Moskwie i za spiskowanie przeciw nowym władzom trafia do francuskiej niewoli, podczas gdy Napoleon (Scali Delpeyrat) wkracza na Kreml... Po śmierci księcia Bołkońskiego seniora (Malcolm McDowell) księżniczka Maria (Valentina Cervi) pragnie jak najszybciej wyjechać z rodzinnego majątku, ale zostaje zatrzymana przez zbuntowanych chłopów - życie ratuje jej przystojny oficer huzarów, Mikołaj Rostow (Dmitri Isayev). Andrzej przebacza Nataszy i wyznaje jej miłość, żegna się też z siostrą... Ktoś jeszcze ginie w walce z Francuzami i na wieść o tym szczególnie hrabina Rostowa (Hannelore Elsner) popada w głęboką rozpacz. Wydaje się, że już nic nie przywróci im sił do życia i nadziei na szczęście, ale wraz z nową porą roku wojna kończy się. Trzeba żyć, kochać, wierzyć...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.04 00:12:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor