Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STARY CZŁOWIEK I PIES

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny (negatyw: Kodak), 80 min

  Okres zdjęciowy: 16 sierpnia - 11 września 2007.
  Lokacje: Dąbrowa nad Czarną, Borowiec i Szarpsko k/Sulejowa nad Pilicą, Łódź (m.in. PWSFTviT, "Manhattan", ul. Wigury, Szpital im. Barlickiego, stacja benzynowa Jet na Al. Mickiewicza, ewangelicki Kościół św. Mateusza przy ul. Piotrkowskiej, Stacja Nowa Gdynia, Toya Studios przy ul. Łąkowej, róg ul. Radwańskiej i Piotrkowskiej, Park Poniatowskiego), Zborów k/Widawy, Tuszyn (pływalnia "Oceanik"), Kołobrzeg, Mrzeżyno, Stanomino (Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia).

Film przedstawia historię Roberta - starzejącego się, niegdyś uznanego twórcy, który dziś zmaga się z własnymi kompleksami i przywarami, oraz bezradnością wobec nowej rzeczywistości, która w bezwzględny sposób wyrzuca go na margines egzystencji. Pewnego dnia Robert znajduje w przydrożnym rowie potrąconego przez samochód psa. W odruch spontanicznego współczucia zabiera psa do domu i zaczyna się nim opiekować.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2009
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-Nagroda Specjalna Organizatorów
  nagroda dla twórców filmu za "podtrzymanie pamięci o Witoldzie Leszczyńskim, wielkim artyście i outsiderze polskiego kina"
2024.06.06 03:51:19
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.