Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DROGA DO RAJU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Premiera:
  2010. 05. 07
 • Barwny (negatyw: Kodak), Dźwięk: Dolby Digital, 95 min

  Okres zdjęciowy: 15 października - 30 listopada 2007.
  Lokacje: Wleń k. Jeleniej Góry (m.in. Pałac Książęcy), Mrzeżyno, Pilchowice, Łupki, Pławna, Lwówek Śląski (dawne kino "Bajka" przy ul. Jaśkiewicza 2).

Drugi film kinowy Gerwazego Reguły (rocznik 1969), absolwenta zarządzania i marketingu oraz podyplomowego studium reżyserii w Holandii, stypendysty Agencji Scenariuszowej, który ma swym dorobku m. in. uzyskaną w 2001 r. III nagrodę w polskiej edycji prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Scenariuszowego o nagrodę Hartley - Merrill za scenariusz "Krasnal" oraz wyróżnienie w konkursie TVP i PWSFTViT w Łodzi za scenariusz "Pali się Czesiek!".
"Droga do raju" to obyczajowa opowieść z elementami komediowymi rozgrywająca się w malowniczych plenerach okolic Jeleniej Góry, gdzie były kręcone zdjęcia. Film Reguły nie ma prostej akcji, składa się na nią cały splot różnych wydarzeń i zachowań ludzkich, ciąg epizodów i przeplatających się wątków, których wzajemne powiązania nie zawsze są dla widza zrozumiałe. W głównej roli wystąpiła Ilona Ostrowska, aktorka znana szerszej publiczności jako Lucy z serialu "Ranczo".

Główny trzon filmu koncentruje się wokół życiowych perypetii bohaterki, Elżbiety Duszyńskiej. Trzydziestoparoletnia kobieta, samotnie wychowująca syna, mieszka w prowincjonalnym sennym miasteczku, gdzie trudno o perspektywy na lepszą przyszłość. W tym urokliwym zakątku Polski życie nie jest usłane różami, a jego mieszkańcy nie są wolni od poważnych problemów. Przede wszystkim doskwiera im bieda i niedostatek, z wielką trwogą myślą o zwolnieniach z pracy. Elżbieta jest zatrudniona w miejscowych zakładach mięsnych, które stanowią główne źródło dochodu dla większości kobiet w miasteczku. Ogólny kryzys dopada jednak także rzeźnię i szef co jakiś czas pojawia się w pokoju socjalnym, by przy drugim śniadaniu zakomunikować przerażonym pracownicom o kolejnych grupowych zwolnieniach. Na razie redukcja nie dotyczy Elżbiety, ale samotna matka woli dmuchać na zimne i szuka dodatkowej pracy. W końcu uda się jej zaczepić w budowanym właśnie w okolicy jedynym supermarkecie. Na razie jednak jej dziewięcioletni syn Damian, który jest posłusznym i dobrym dzieckiem, nie może pojechać na trzydniową wycieczkę do Krakowa, organizowaną przez szkołę, bo rodziny zwyczajnie nie stać na taki wydatek. Elżbieta ma na utrzymaniu syna i dodatkowo opiekuje się schorowaną matką, której lekarstwa pochłaniają fortunę.
W życiu zabieganej i zapracowanej Elżbiety jest też miejsce na drobne przyjemności. Absolwentka szkoły gastronomicznej uwielbia gotować, a jeszcze bardziej wymyślać przepisy, czemu poświęca się w wolne od obowiązków wieczory. Ma też sympatię, w oko wpada jej Mirek, kierowca śmieciarki, na którego natyka się regularnie przy śmietniku. Młody człowiek odwzajemnia jej zainteresowanie, a w końcu odważa się zaprosić na randkę. Mirek ma za sobą jakąś tajemniczą przeszłość, służbę w Iraku. Jego hobby to terenowe samochody, czasem urządza z kolegami wyścigi. Pochodzi ze znanej i szanowanej rodziny w miasteczku, jego ojciec jest radcą prawnym. Szczęście obojga burzy choroba Mirka, który ma zakażenie krwi i trafia do szpitala. Elżbieta odwiedza go i przy okazji wychodzi na jaw, że ma nadprzyrodzone zdolności, potrafi uzdrawiać. Od tej pory przed jej domem ustawiają się kilometrowe kolejki.
Ale Elżbieta marzy o innym życiu. Pragnie prowadzić własny bar i doczekać spokojnej przyszłości u boku ukochanego mężczyzny. Cierpliwie i z wielką pokorą dąży do celu. Zanim zdobędzie swój upragniony raj, przyjedzie jej pokonać trudną i wyboistą drogę. Elżbieta przeżyje m. in. spotkanie po latach z bezwzględną siostrą, śmierć matki oraz przyjaciółki, która zginie tragicznie pod kołami ciężarówki i osieroci kilkuletnią Anetkę.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2019.11.07 00:24:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency