Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MILCZĄCE ŚLADY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1961
 • Premiera:
  1961. 09. 19
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Czarno-biały, 2566 m, 83 min

Dramat sensacyjno - kryminalny. Działalność oficera UB, usiłującego w 1946 zlikwidować "bandę" NSZ, działającą w okolicach Pienin.
Oficer UB, kapitan Morwa, otrzymuje zadanie zlikwidowania działającej w rejonie Pienin "bandy" NSZ (pierwowzorem był odział "Ognia"). Zadanie jest niezwykle trudne, bo tajemniczy "Student" zdradza "bandytom" wszystkie zamiary kapitana Morwy. Okazuje się, że jest nim jeden z ludzi Morwy. Podczas likwidacji "bandy" ginie on w nurtach Dunajca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DROGA PRZEZ FRONT
Powieść
AutorMarian Kozłowski
Informacja pochodzi z biogramu Bohdana Czeszki zamieszczonego w słowniku "Współcześni pisarze i badacze literatury. T. 2"
2019.10.01 00:17:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski