Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYROK

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1961
 • Premiera:
  1962. 01. 21
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2287 m, 75 min

  Lokacje: Warszawa (Plac Konstytucji, Trasa W - Z, Stadion Dziesięciolecia).

Dramat psychologiczno - obyczajowy: tragedia pozostawionego własnemu losowi kilkuletniego chłopca i jego matki - alkoholiczki, której rodzicielskie prawa i obowiązki stają się przedmiotem rozprawy sądowej. Dziennikarz Opara wraz z żoną zaopiekowują się małym Adasiem, nieślubnym synem nałogowej alkoholiczki. Chcą go adoptować. Matka, namówiona przez swego kochanka, Zarębskiego, zgadza się oddać syna za wysokim wynagrodzeniem. Zarębski fałszuje jej zgodę, odbiera za nią pieniądze i ucieka. Sąd ma orzec, czy matka zapewni swemu dziecku właściwą opiekę i wychowanie...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JESZCZE JEDEN DO KOCHANIA
Opowiadanie
AutorJerzy Przeździecki
2022.05.21 07:09:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor