Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 09. 30
 • Barwny, 93 min

  Lokacje: Warszawa (Aleja Przyjaciół, Most Poniatowskiego, ul. Kopernika).

  Film dedykowany Pawłowi Rakowskiemu.

Fantastyczna rola Romy Gąsiorowskiej, która za swoją kreację została uhonorowana na festiwalu w Gdyni, zdobyła także Złotą Kaczkę oraz nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł. W debiutanckim filmie Leszka Dawida 30 - letnia wówczas aktorka zagrała samotną matkę 2 - letniego Piotrusia, która boryka się z wieloma problemami. Nie mogąc liczyć na ojca dziecka musi sama zajmować się synem. Sprostanie wszystkim obowiązkiem związanym z wychowaniem malca przerasta ją, staje się dla niej zbyt uciążliwe i przykre, choć na swój sposób bardzo kocha syna. Spotkanie z Miko całkowicie odmieni jej dotychczasowe spojrzenie na życie i świat.
Dwudziestoparoletnia Ki mieszka ze swoich chłopakiem Antonim i synem Piotrusiem, którego nazywa Pio. Ojciec dziecka nie zajmuje się malcem, cały ciężar wychowania spada więc na matkę. Ki nie chce powielać stereotypu umęczonej samotnej kobiety z dzieckiem, próbuje znaleźć własną receptę na lepszą egzystencję. Chce cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami to, co najlepsze, przynajmniej w jej mniemaniu. Bawi się, chodzi z koleżankami do klubów, podrzucając syna różnym znajomym. Jej partner Antoni w ogóle nie nadaje się do wspólnego życia, przede wszystkim nie ma stałej pracy i nie może zapewnić jej i synowi godnej przyszłości. Przyjaciółki też jej radzą, by dała sobie z nim wreszcie spokój. Ki zarabia na utrzymanie, pozując nago studentom z akademii, ale to wciąż za mało. Szuka więc nowych sposobów na zarobek.
W końcu porzuca Antoniego i przenosi się do przyjaciółki, która dzieli mieszkanie ze statecznym i zamkniętym w sobie Miko. On jest zupełnie inny, niż mężczyźni, których Ki znała dotychczas. Odpowiedzialny i sumienny wybawia ją z wielu kłopotów, m.in. udając narzeczonego przed pracownicą ośrodka opieki społecznej, Anną Rutkowską.
Tymczasem wciąż piętrzą się trudności przed młodą matką. Ładna dziewczyna wpada w sidła podstępnego dyrektora ośrodka, który chce ją zmusić do uległości, szantażując możliwością ograniczenia praw rodzicielskich, a nawet przejęciem dziecka przez placówkę wychowawczą. Ale Ki umie sobie poradzić w takich sytuacjach, nie da się zastraszyć, ani zniewolić. Gorzej radzi sobie jednak z opieką nad dwuletnim Pio, choć jej anioł stróż Miko wyręcza ją w wielu codziennych obowiązkach, jak odprowadzenie chłopca do żłobka czy przypilnowanie go wieczorem.
Przeżycia i zakręty życiowe zmieniają Ki, w końcu wydorośleje, dojrzeje do prawdziwej miłości, stanie się w pełni odpowiedzialna za siebie i swego syna. Duży wpływ na jej przemianę ma Miko. [TVP]

Zwiastuny i fragmenty filmu (6)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za rolę kobiecą
 • 2011
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię
 • 2011
  Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
  w kategorii: najlepsza aktorka
 • 2011
  Paryż (Festiwal "KinoPolska")-Nagroda Główna
 • 2011
  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego
  Nominacja
 • 2012
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy montaż
 • 2012
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca
 • 2012
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Odkrycie roku
 • 2012
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
 • 2012
  Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran")-Wyróżnienie
2023.01.18 03:08:52
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.