Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AKWEN ELDORADO

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1989. 10. 24
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 4 odcinki x ok. 50 min

  Lokacje: Mikołajki, Okartowo.

Odcinek 1: Dwaj bracia rybacy, zachęceni obietnicą szybkiego otrzymania mieszkania, przyjeżdżają do gospodarstwa rybackiego nad jeziorem Śniardwy. Mimo że nadzieje na własne lokum okazują się płonne, Jerzy i Wojtek postanawiają zostać. Równolegle z pracą remontują rozwalającą się chałupę, wynajętą od strażnika rybackiego Sznajdera. Zaprzyjaźniają się też z młodym ichtiologiem Markiem. Po pewnym czasie odkrywają, że na jeziorze grasują kłusownicy, kradnący węgorze z rybackich sieci. Bezczelność i pewność siebie złodziei wywołuje u braci gwałtowny sprzeciw. Próbują przeciwdziałać kolejnym kradzieżom. Kłusownicy postanawiają ich zastraszyć i tym samym "przywrócić do porządku". Niestety ich "akcja" kończy się tragicznie.
Odcinek 2: Twarda postawa braci, broniących własnych interesów przed kłusownikami, a z drugiej strony bezradność miejscowego komendanta milicji budzi niepokój dyrektora PGR oraz Marka. Obaj starają się odwieść Jerzego i Wojtka od, niepotrzebnego ich zdaniem, ryzykowania życiem. Tymczasem nad jezioro przyjeżdża Agata - dziewczyna starszego z braci. We trójkę oddają się podziwianiu malowniczej okolicy. Biorą też udział w topieniu "króla sielaw" - dorocznym święcie rybackim. Idylla wszakże nie trwa długo. Znów dają o sobie znać kłusownicy. Bracia przyłapują dwóch z nich na okradaniu sieci. Dochodzi do ostrej bijatyki, która omal nie kończy się tragicznie...
Odcinek 3: Rozprawa sądowa przeciwko Krzysztofowi i jego koledze Nalazkowi, mimo obiecującego początku, szybko zmienia się w farsę. Wynajęty przez szefa gangu kłusowników adwokat robi wszystko, by całą winę zwalić na braci. Proces kończy się uniewinnieniem Krzysztofa i Nalazka. Na wolności czeka ich jednak przykre rozczarowanie. Zwierzchnicy stracili do nich zaufanie. Ich bezpośredni szef wywozi Krzysztofa do zaszytej na bagnach wędzarni, zaś Nalazka śmiertelnie rani nożem. Narzędzie zbrodni podrzuca do szafki braci w szatni przedsiębiorstwa. Tymczasem Marek ogłasza w lokalnym tygodniku artykuł pt. "Akwen Eldorado", w którym szczegółowo opisuje zagrożenie, związane z miejscowym gangiem kłusowników. Publikacja spotyka się ze sporym zainteresowaniem czytelników. Nalazek przesłuchiwany przez prokuratora w szpitalu, tuż przed śmiercią wskazuje braci jako winnych napaści. Jerzy i Wojtek, ostrzeżeni przez pielęgniarkę Martę o grożącym im aresztowaniu, uciekają na jeziora. Wynajętą przez Marka motorówką postanawiają znaleźć kryjówkę kłusowników. Ci jednak w akcie zemsty za artykuł młodego ichtiologa podpalają jego dom.
Odcinek 4: Mimo przedłużających się poszukiwań, milicja wciąż nie może trafić na ślad braci. Tymczasem Jerzy i Wojtek do spółki z Markiem penetrują każdy zakamarek jeziora, by odnaleźć kryjówkę kłusowników. Wreszcie ich wysiłki kończą się sukcesem. Bazy gangu strzeże jednak uzbrojony Krzysztof. Dzięki determinacji Jerzego udaje się obezwładnić wartownika oraz czterech innych kłusowników i ich łącznika. Znalezionym nieopodal terenowym mikrobusem Marek odwozi przestępców na komisariat. W kryjówce gangu zostają tylko bracia i Krzysztof. Spokój wszakże nie trwa długo. Uzbrojony w dubeltówkę "Misio" odbija Krzysztofa i ucieka z nim na jezioro. Choć bezbronni, Jerzy i Wojtek ruszają w pościg za przestępcami.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:11:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman