Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WHEREVER YOU ARE

 • Tytuł alternatywny: GDZIEŚKOLWIEK JEST, JEŚLIŚ JEST...
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, RFN
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1989. 09. 11
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 2850 m, 104 min

  Lokacje: Warszawa (Teatr Polski, kaplica na Cmentarzu Bródnowskim), Sierpc, Walewice, Kolonia.

  W filmie wykorzystano fotografie Louise Arner Boyd.

Polska - rok 1939. Julian Castor - honorowy konsul Urugwaju w Polsce wraz z małżonką Niną odwiedzają majątek Hulanickich. Julian oprócz pełnienia funkcji dyplomatycznych jest członkiem zarządu kilku fabryk. Hulanicki prosi Juliana, by załatwił pracę jego synowi Stasiowi. Nina z upodobaniem zajmuje się fotografiką. Oglądając po kolei robione przez siebie zdjęcia Nina ma wizję makabrycznej przyszłości fotografowanych przez nią osób. Staś otrzymuje posadę w fabryce Juliana. Po pewnym czasie chłopak odkrywa, że w fabryce znajduje się punkt kontaktowy przerzutu niemieckiej broni dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Staś informuje Juliana, lecz ten udaje zdziwienie, po czym zwalnia Stasia z pracy. Przerzutem broni zajmuje się szofer Edward, podczas bójki określa się jako zaangażowany hitlerowiec. Policja znajduje zamordowanego Stasia. Są przy nim kompromitujące zdjęcia chłopca z Niną. Nina popada w obłęd. Okazuje się, że jest chora na szczególny rodzaj schizofrenii. Julian robi wszystko, by ją wyleczyć. Jadą do najlepszej kliniki w Kolonii, potem znów wracają do Warszawy. Nina odzyskuje zdrowie. Przebywa wraz z mężem w luksusowym pensjonacie na wsi, ale znów ulega atakowi schizofreni. Załamany Julian zostawia ją pod opieką doktora Marcina i opuszcza Polskę, by powrócić za trzy miesiące. Nie wraca jednak, bo wkrótce wybucha wojna. Montevideo - 1945 rok. Przed elegancką willą siedzi Julian Castor w towarzystwie młodej kobiety w ciąży. Julian odwiedza Polskę. Dowiaduje się od doktora Marcina o okolicznościach śmierci Niny . . . Polska - 1945 rok. Niemcy likwidują szpital psychiatryczny. Zabijają pacjentów. Ranna Nina w wyniku szoku odzyskuje przytomność i prosi lekarzy o opatrunek. Niemiecki psychiatra bardzo zainteresował się przypadkiem jej choroby. Po śmierci Niny osobiście przeprowadził sekcję mózgu. Julian długo błądzi po ogrodzie i wydaje mu się, że widzi swą żonę młodą, piękną i zakochaną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:11:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency