Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRY I ZABAWY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1982
 • Barwny, 73 min

  Lokacje: Łódź (m.in. Lunapark),

  Film nie wszedł nigdy na ekrany.

Sierpień 1980. Stanisław, ważny działacz partyjny szczebla miejskiego wybiera się na nadzwyczajną naradę. W wielkiej willi z basenem zostaje jego syn, Darek, który zaprasza do siebie grupę znajomych, tak jak on dzieci działaczy partyjnych. Wszyscy, pozbawieni jakichkolwiek ideałów, drwiący z otaczającej ich rzeczywistości i swoich rodziców, spędzają czas na piciu whisky i uprawianiu seksu.
W tym samym czasie na strzelnicy spotykają się młodzi robotnicy żegnający Zbyszka, który dostał powołanie do wojska. Przy wódce zastanawiają się, jak Zbyszek postąpi, kiedy dowódcy każą mu strzelać do robotników.
Pan Edzio, właściciel "zamku strachów" w miejskim lunaparku i szef szajki złodziejskiej, a w młodości żołnierz organizacji antykomunistycznej, planuje kolejny skok. Tym razem chce okraść willę Stanisława, który w latach 50-tych był przesłuchującym go UBekiem.
Stanisław na naradzie, słuchając kolejnych mówców, orientuje się, że właśnie został odsunięty na "boczny tor". Próbuje jeszcze uratować się przypominając sekretarzowi wspólne "zabawy" z kobietami na swoim basenie, ale ten nie ma czasu, właśnie idzie odebrać ważny telefon z Warszawy.
Stanisław prosto z narady jedzie do dawnego działacza partyjnego, którego sam dziesięć lat temu odstawił na "boczny tor". Szuka u niego wsparcia, ale odchodzi z niczym. Wychodząc spotyka sekretarza, który przyszedł zaprosić działacza z powrotem na salony partyjne.
Pan Edzio wraz ze swoimi pomocnikami: "Trzpiotem" i "Mułem" włamują się do willi, poszukują biżuterii i pieniędzy. Zaskakuje ich tam młodzież powracająca do willi, aby uwolnić cały czas związanego Zbyszka. W zamieszaniu "Muł" strzela raniąc Zbyszka. Złodzieje uciekają, przyjeżdża karetka pogotowia i zabiera chłopaka do szpitala, młodzi wychodzą z willi. W domu zostaje tylko Edzio. Spotyka go tam osamotniony i zrezygnowany Stanisław. Między mężczyznami dochodzi do rozmowy, Edzio zapowiada, że teraz nadchodzi czas zemsty, ale na Stanisławie nie robi to wrażenia, on i tak już nic nie znaczy... [JC]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2019.10.24 00:31:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency