Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRAWO AGATY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012-2015
 • Premiera:
  2012. 03. 04
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 93 odcinki x ok. 45 min

  Lokacje: Warszawa, Bydgoszcz, Łowicz (Stary Rynek, muzeum, zakłady włókiennicze Syntex, hotel Turystyczny "Okrąglak"przy ul. Akademickiej 1/3).

  Seria 1: Odcinki: 1-15. Emisja: 4 marca - 3 czerwca 2012.
  Seria 2: Odcinki: 16-28. Emisja: 4 września - 27 listopada 2012.
  Seria 3: Odcinki: 29-41. Okres zdjęciowy rozpoczął się 6 grudnia 2013. Emisja: 26 lutego - 21 maja 2013.
  Seria 4: Odcinki: 42-54. Okres zdjęciowy rozpoczął się 10 czerwca 2013. Emisja: 3 września - 26 listopada 2013.
  Seria 5: Odcinki: 55-67. Okres zdjęciowy rozpoczął się w ostatnich dniach listopada 2013. Emisja: 4 marca - 27 maja 2014.
  Seria 6: Odcinki: 68-80. Emisja: 2 września - 25 listopada 2014.
  Seria 7: Odcinki: 81-93. Okres zdjęciowy zakończył się 18 kwietnia 2015. Emisja od 3 marca - 26 maja 2015.

Agata Przybysz to trzydziestoparoletnia dyrektor działu prawnego w wielkim koncernie ubezpieczeniowym. Splot nieciekawych zawodowo - osobistych wydarzeń sprawia, że ląduje na bruku. Oprócz ran emocjonalnych, których wylizanie zajmie z pewnością sporo czasu, przyjdzie jej jeszcze powalczyć o swoje dobre imię. Nie ma to jak zaczynać wszystko od początku. Agata to jednak twarda sztuka. Chociaż solidnie poobijana, nie waha się stanąć do kolejnego starcia! Nie będzie to jednak proces szybki, łatwy i przyjemny. Po opanowaniu pierwszego szoku, Agata decyduje się skorzystać z propozycji przyjaciółki - Doroty. Wraz z nią i jej znajomym, wynajmują lokal by zacząć pracować na własną rękę. To zupełnie nowy teren dla Agaty. Sprawy, ludzie i problemy, z którymi się spotka, będą totalnie odbiegać od dotąd prowadzonych wielkich ubezpieczeniowych batalii. Okaże się też, że zaniedbane przez Agatę obowiązki sądowe skutkują, delikatnie mówiąc, brakiem profesjonalizmu. Wrodzony urok mecenas Przybysz, zamiłowanie do niestandardowych zachowań, pracowitość i niewątpliwa inteligencja pozwolą jej jednak szybko nadrobić braki. W każdym z piętnastu odcinków serialu przedstawiona zostanie nową, ciekawą, poruszającą, a czasem groteskową, sprawę, której podejmie się kancelaria bohaterów serialu. Problemy ich klientów będą się często wiązać z tym, co aktualnie przeżywają prywatnie. A przed nimi m.in. zawirowania małżeńskie Doroty i jej męża Wojtka oraz wyjątkowo gorący trójkąt zawodowo-emocjonalny mecenas Agaty Przybysz, Dębskiego i jego życiowej partnerki, prokurator Marii Okońskiej. Specyfika pracy w środowisku prawniczym, realne problemy i sprawy niemal zaczerpnięte z codzienności, odrobina humoru, refleksji, ale i duża dawka wiary w siebie, energii i oczywiście... miłości!

Zwiastuny (7)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

PRAWO AGATY w internecie

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Agata, szefowa działu prawnego w koncernie ubezpieczeniowym nadzoruje proces, jaki jej firmie wytoczyła jedna z klientek, Magda Niewczas. Jej podwładny, przystojny mecenas Hubert Sułecki, wygrywa, pozbawiając Magdę odszkodowania. Przegraną reprezentuje mecenas Marek Dębski, który od razu następuje Agacie na odcisk, oskarżając Huberta o nieuczciwość. Mecenas Dębski nie wie, że panią mecenas łączy z Hubertem coś więcej niż relacja zawodowa. Podczas romantycznej kolacji Hubert niepodziewanie oświadcza się. Agata nie wie, co odpowiedzieć. Jest po uszy zakochana, ale czuje, że powinna najpierw lepiej poznać narzeczonego - nie wie nic o jego rodzinie, przyjaciołach. Następnego dnia, Agata przychodzi do firmy z pierścionkiem zaręczynowym na palcu. W biurze czeka na nią nowozatrudniony asystent: Bartek. Agata od razu kieruje się do pokoju Huberta. Hubert jest wniebowzięty na widok pierścionka; tak się denerwował ich wczorajszą rozmową, że całą noc przepracował. Na dowód tego Hubert podsuwa Agacie dokumenty prawne, które przygotował jej do podpisu. Agata podpisuje. Z biura wyciąga ją telefon od mecenasa Dębskiego. Okazuje się, że Magda usiłowała popełnić samobójstwo. Co więcej, Dębski wyjawia Agacie, że Hubert ma na sumieniu znacznie więcej. Agata wyśmiewa go, do Huberta jednak dodzwonić się nie może. Nie zastaje go także w jego mieszkaniu, a następnego dnia - również w pracy. Hubert wyparował, a Agata zostaje wezwana do prezesa. Dowiaduje się, że dokument, który wczoraj podpisała jest, delikatnie mówiąc, podejrzany. Zapowiada się na to, że pani mecenas Przybysz zostanie na lodzie i zawodowo, i prywatnie. Jak sobie poradzi?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Agata wynajmuje tanią kawalerkę i bezskutecznie szuka pracy - wszystkie firmy zostały uprzedzone przez jej byłego pracodawcę, że nie jest godna zaufania. Humoru nie poprawia jej nawet telefon od Doroty, która znalazła jej zastępstwo do sprawy z urzędu. Załamana, Agata wsiada w pociąg i jedzie do ojca, do Bydgoszczy. Znajduje go na boisku piłkarskim, w trakcie meczu drużyny młodzieżowej, której jest trenerem. Jego chłopaki przegrywają, ale Andrzej potrafi ich zmotywować w przerwie. Jego słowa trafiają też do Agaty, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wraca do Warszawy i bierze niechcianą wcześniej sprawę z urzędu. Jej klientem jest Oskar, były kierowca Jerzego Pachmana - jednego z najbogatszych ludzi w Polsce. Oskar twierdzi, że jest ojcem dziecka Ewy Pachman, żony milionera, z którą miał romans. Zarówno Pachman, jak i Ewa, zaprzeczają. Agata odkurza dawno zapomniane książki prawnicze i stawia się w sądzie. Początki są trudne, zwłaszcza że niespodziewanie jej przeciwnikiem okazuje się doświadczony i pewny siebie mecenas Dębski. Czy uda jej się wygrać swoja pierwszą prawdziwą sprawę? Dorota proponuje jej dołączenie do wspólnoty biurowej, w której wraz z kolegą zamierzają prowadzić swoje kancelarie. Agata zgadza się, zaprasza też do współpracy wydzwaniającego do niej byłego asystenta - Bartka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

W nowej kancelarii Dębski zarządza zrzutkę na remont. Nie wie, że Agata jest bez pieniędzy. Jest też przeciwny zatrudnieniu Bartka. Atmosfera między nimi jest napięta, Dorota czuje się w tej sytuacji niezręcznie. Pada pomysł znalezienia najtańszej ekipy remontowej. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, dlatego Agata musi zrealizować opcję awaryjną. Do Agaty zgłasza się klientka: Aśka, oskarżona przez swą byłą przyjaciółkę i wspólniczkę - modelkę Paulinę - o umyślne spowodowanie stłuczki samochodowej. Sprawa wydaje się banalna, dopóki nie okazuje się, że Aśka miała motyw - przyjaciółka odbiła jej narzeczonego. Emocje między przyjaciółkami na sali sądowej są bardzo silne, adwokatom trudno zapanować nad klientkami. To duże wyzwanie dla "początkującej" pani mecenas. Dorota zaprasza Agatę i Dębskiego na kolację, aby ich pogodzić. Nie wszystko idzie po myśli gospodarzy. Agata wraz z Bartkiem w tajemnicy kontynuują nocami remont kancelarii.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Dębski odwozi zdenerwowaną Agatę na komisariat, gdzie policja pokazuje jej nagranie z monitoringu na stacji benzynowej pod Gdańskiem - jest na nim Hubert. Do Warszawy przyjeżdża Andrzej - ojciec Agaty. Agata panikuje: ojciec nic nie wie o jej kłopotach, a ona wstydzi się mu powiedzieć. Pod pretekstem remontu w mieszkaniu, lokuje go w hotelu i udaje, że wciąż jest zabieganą panią dyrektor w koncernie. Andrzej poznaje Dębskiego i jest przekonany, że to nowy chłopak córki. Tymczasem do Agaty zgłasza się Kinga Bugajska, której konkubent zmarł nie pozostawiwszy testamentu. Bugajska ma jednak powody by twierdzić, że przed śmiercią jej partner, w obecności kolegów, zapisał dom, w którym mieszkają, na ich małe dziecko. Jeśli nie uda się tego udowodnić przed sądem, dom przejdzie na własność bogatej byłej żony zmarłego, a Bugajska z dzieckiem zostanie z niczym. Dorota prowadzi sprawę o błąd w sztuce lekarskiej, ale nie może znaleźć opieki do Filipa - swojego młodszego synka. Wojtek jest zajęty w pracy i lekceważy problem. Dorota przyprowadza Filipa do kancelarii...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Klientką Agaty jest znana warszawska restauratorka - Krystyna Sikorska. Jej ciotka, Elżbieta jest oskarżona o zamordowanie męża, policjanta. Sikorska nie chce być powiązana z tą sprawą, ale zatrudnia Agatę, by broniła Elżbiety, ponieważ uważa, że kobieta była przez męża maltretowana. Problem w tym, że Elżbieta nie chce się bronić. Dorota znów musi zająć się Filipem, który został wyrzucony z kolejnego przedszkola. Chce zatrudnić nianię, jednak Wojtek jest temu przeciwny. Zobowiązuje się zająć chłopcem i udowodnić Dorocie, że ich syn wcale nie sprawia kłopotów wychowawczych... Dębski, który początkowo zachęcał Agatę do wzięcia sprawy Elżbiety, dowiaduje się, że oskarżycielem będzie Maria Okońska, z którą nieoficjalnie się spotyka...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Agata prowadzi sprawę szesnastoletniego syna byłej koleżanki z poprzedniej pracy. Staszek jest oskarżony o włamanie do szkolnej pracowni komputerowej i kradzież komputerów. Kłopot w tym, że wrogo nastawiony wobec rodziców i całego świata nastolatek nie chce pomocy. Dębski i Maria mają stanąć po przeciwnych stronach w tej samej sprawie. Okońska uważa, że któreś z nich powinno zrezygnować i nie będzie to ona. Dorota jest przeciążona godzeniem pracy z kłopotami w domu i gdy pewnego wyjątkowo ciężkiego wieczora do jej drzwi puka Agata z prośbą o poradę w sprawie Staszka, dochodzi do konfliktu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Do kin wchodzi przebojowa komedia romantyczna. Cyniczny Dębski, który takich filmów nie znosi, został wynajęty przez dwóch scenarzystów twierdzących, iż są prawdziwymi autorami tej historii. Dębski usiłuje ich zniechęcić do procesu, jednak gdy jeden z pisarzy zwraca się o pomoc do Agaty, Marek nie ma wyboru i, aby nie stracić twarzy, musi podjąć wyzwanie. Pech chce, że scenarzyści życzą sobie, by reprezentowali ich zarówno Dębski, jak i Agata. Dorota doprowadza do szczęśliwego zwrotu zaległego czynszu przez lokatora wynajmującego mieszkanie jej niezbyt przebojowego klienta. Bartek w tajemnicy przygotowuje się do sesji poprawkowej. Agata odkrywa jego sekret i urządza mu potajemny egzamin próbny.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Agata spotyka starą znajomą ze szkolnych lat w Bydgoszczy - Kaśkę. Okazuje się, że Kaśka niedawno rozpoczęła pracę w jednej z warszawskich redakcji, jednak jest tam bardzo źle traktowana przez swoją szefową, Lidię Skalską. Wojownicza Agata namawia Kaśkę, by pozwała Skalską i prosi o pomoc Dorotę. Dorota początkowo studzi jej zapędy, jednak Kaśka posiada silne dowody na poparcie swej wersji. Sprawa trafia do sądu, jednak wszyscy podwładni demonicznej Skalskiej robią co mogą, by podczas swych zeznań wybielić szefową. Tymczasem do Dębskiego zgłasza się były nauczyciel, który nieświadomie kupił kradziony samochód i teraz jest oskarżony o paserstwo. Bartek, po zdaniu wszystkich egzaminów, uważa, że powinien zacząć zajmować się bardziej odpowiedzialnymi czynnościami niż tylko odbieranie telefonów i podawanie kawy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Dorota zauważa, że Wojtek zaczyna zachowywać się podejrzanie. Jej uwagę zwraca zwłaszcza jego dziwny stosunek do Bernadetty - opiekunki Filipa. Wojtek pogrąża się jeszcze bardziej, gdy Dorota przyłapuje go na kłamstwie# Dębski, ku swej rozpaczy, zostaje zaproszony na kolację do rodziców Okońskiej. Równocześnie coraz bardziej irytują go pozostawiane przez Marię w jego mieszkaniu rzeczy osobiste. Czuje, że ich związek wkracza na wyższy poziom i zaczyna go to przerażać. W kamienicy, w której mieści się kancelaria, dochodzi do aresztowania. W jednym z mieszkań, u młodego chłopaka Jacka, znaleziono nielegalną broń. Jego zrozpaczona matka, Ewa, przychodzi z prośbą o pomoc. Chłopak twierdzi, że został wrobiony. Gdy Agata godzi się przyjąć sprawę, niespodziewanie zjawia się Jerzy - ojciec Jacka - i bierze całą winę na siebie. Agata i Dorota spotykają się na imprezie u Kaśki, gdzie Agata spotyka swojego chłopaka z liceum - Maćka, obecnie szanowanego lekarza.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012

Agata, z pomocą Bartka, broni Pawła - młodego architekta absurdalnie oskarżonego o napad na kantor. Dowody na winę Pawła są żadne i sprawa wydaje się banalna, dopóki na sali sądowej Paweł nie zostaje zdemaskowany jako oszust. Dorota jest coraz bardziej przekonana, że Wojtek ma romans z Bernadettą. Dziewczyna nosi niezbyt gustowny naszyjnik, który Dorota wcześniej odkryła schowany w domu. Agata jedzie do Bydgoszczy na urodziny ojca. Tuż przed wyjazdem pojawia się u niej Maciek. Agata obiecuje spotkać się z nim po powrocie. Podczas weekendu u ojca Agata decyduje się dać Maćkowi szansę. Ale na swoich warunkach. Dębski przeprowadza poważną rozmowę z Marią. Wolał, kiedy ich związek był bardziej niezobowiązujący.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.23 01:04:38
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.