Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MITZVAH. PODZIEL SIĘ SWOJĄ NERKĄ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Barwny, 66 min

Film odsłania kulisy handlu organami na terenie Izraela i państw powiązanych, między innymi: Mołdawii, Ukrainy, Turcji, Kolumbii, Chin, Filipin.
Autorzy filmu starają się dociec przyczyn tego zjawiska, o charakterze społecznym, kulturowym i ekonomicznym.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Kiszyniów (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Cronograf")-Nagroda International Organization for Migration in Moldova
 • 2013
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "HumanDoc")-Grand Prix dla najlepszego filmu polskiego
  za "podkreślenie wagi globalnych zależności między Północą a Południem poprzez ukazanie procederu handlu organami ludzkimi. Kulisy rynku nielegalnych transplantacji organów ludzkich w Izraelu oraz równie nielegalnych zakupów tych organów od ubogich mieszkańców wsi mołdawskich ukazują dramat wykorzystania przez bogatych sytuacji biednych, poszukujących za wszelką cenę środków do życia. Wskazując na kulturowe i ekonomiczne uwarunkowania tego procederu film niesie w sobie uniwersalne spostrzeżenia wskazujące dlaczego jest on tak trudny do ograniczenia"
 • 2014
  Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o tematyce międzynarodowej (przyznawana przez SDP)
  za najlepszą "publikację" o problemach i wydarzeniach na świecie. Uzasadnienie jury: "Dokument zrealizowany z wielkim rozmachem, precyzją i dociekliwością ukazuje kulisy międzynarodowego handlu ludzkimi organami, którego beneficjentami są obywatele Izraela. Dawcami są mieszkańcy biednych mołdawskich wiosek, a nielegalne transplantacje przeprowadzane są w Turcji. Rynek nielegalnych przeszczepów obejmuje także Ukrainę, Autonomie Palestyńską, Kolumbie, Chiny i Filipiny"
2022.05.21 05:31:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego