Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZNAKI SZCZEGÓLNE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 53 min

20 lat z Paszportami "Polityki" to także 20 lat historii przemian naszej kultury po roku 1989. Przyznane po raz pierwszy w 1993 roku nagrody szybko stały się ważnym wyznacznikiem wartościowych i ciekawych trendów w kulturze. Z perspektywy dwóch dekad można śmiało powiedzieć, że czas pozytywnie zweryfikował wybory kapituły nagrody: nikt z blisko 120 laureatów nie jest anonimowy, nikt też nie okazał się gwiazdą jednego sezonu. Autorzy dokumentu "Znaki szczególne" zaprosili sześciu krytyków: Bartka Chacińskiego, Tadeusza Sobolewskiego, Justynę Sobolewską, Monikę Małkowską, Jacka Wakara oraz Jacka Hawryluka, którym zaproponowali role przewodników po dwóch ostatnich dekadach życia artystycznego kraju. Ich miniwykłady oraz ilustrujące te wypowiedzi unikatowe materiały archiwalne stworzyły fascynujący obraz polskiej współczesnej kultury, dając odpowiedzi na zasadnicze pytania. Co się zdarzyło w polskiej kulturze przez 20 lat? Czy rodzimi artyści odnaleźli się w nowej, rynkowej rzeczywistości? Czy kino nadal cierpi na kompleks szkoły polskiej, a muzyka popularna na ślepe naśladownictwo anglojęzycznych wzorców? Jak sukcesy naszych artystów wizualnych na świecie mają się do ich karier w ojczyźnie? Kto jest dziś buntownikiem, a kto klasykiem polskiego teatru? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:40:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency