Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AKCJE SPECJALNEGO ZNACZENIA

 • Cykl dokumentalny
 • Rok produkcji:
  2009

WIELUŃ. POLSKA GUERNIKA

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 29 min

W 2009 roku przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej, która zaczęła się w Wieluniu. To niewielkie miasto zbombardowano jeszcze przed przystąpieniem do ataku na Westerplatte. Autorzy dokumentu odsłaniają kulisy nalotu na Wieluń 1 września 1939 r. Była to akcja specjalna niemieckiego lotnictwa szturmowego. W przekonaniu Josepha Goebbelsa, jednego z pomysłodawców ataku na tę małą miejscowość pozbawioną znaczenia militarnego, nalot był w pełni udany i zakończył się sukcesem. Jego zdanie podzielili lotnicy i ich dowódcy. Podczas bombardowania zniszczeniu uległo 75 procent zabudowy miasta, zginęło około 1200 mieszkańców. Niemiecka agresja na Wieluń miała doprowadzić do sterroryzowania polskiej ludności, a także wywołać strach i panikę na zapleczu polskiego frontu, co rzeczywiście się udało. Żyją jeszcze mieszkańcy miasta, którzy w 1939 r. przeżyli atak niemieckiego lotnictwa. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

LESKI. AKCJA 666

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Czarno-biały + barwny, 45 min

Film dokumentalny przedstawia historię działalności Kazimierza Leskiego, przedwojennego polskiego inżyniera, który w mundurze generała Wehrmachtu podróżował po okupowanej Europie z misją wywiadowczą.
Kazimierz Leski przygotowywał drogi przerzutowe dla kurierów i zdobywał strategiczne informacje, między innymi przejął plany części Wału Atlantyckiego. Film rekonstruuje eskapadę Leskiego, stosowaną przez niego taktykę i technikę wywiadowczą. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:10:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl