Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE DLA KAŻDEGO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 28 min

"Nie dla każdego" to spojrzenie od kuchni na jeden z najciekawszych polskich festiwali muzycznych o randze międzynarodowej - Warszawską Jesień. W filmie dominują długie ujęcia z prób, ale jest też rzut oka na detale; można wychwycić wyrywkowe zdania ekipy technicznej czy muzyków. Nie usłyszymy jednak żadnego komentarza twórców filmu: Tomasza Wolskiego i Piotra Stasika. Obrazy zmieniają się wraz z wędrującą kamerą, której nikt zdaje się nie zauważać. Koncert czy przedstawienie odgrywane w światłach reflektorów poprzedzone są wielogodzinnymi czy też wielomiesięcznymi, pozornie nieistotnymi zadaniami. Nie dla każdego wydobywa je na światło dzienne.
Warszawska Jesień to odbywający się w Polsce od 1956 roku festiwal o światowej renomie, poświęcony muzyce współczesnej. Przez wiele lat było to jedyne tego rodzaju wydarzenie w środkowej i wschodniej części Europy, które przyciągało do Polski sławy muzyki współczesnej. Krajowa publiczność miała okazję poznać nowe muzyczne trendy z Zachodu, zaś zachodni kompozytorzy, wykonawcy, krytycy i muzykolodzy przyjeżdżali do Warszawy, aby obcować z kulturą muzyczną krajów bloku wschodniego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:38:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego