Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

2XL

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2013. 09. 05
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, odcinki x ok. 44 min

  Okres zdjęciowy: 9 lipca - 6 października 2013.
  Emisja: 5 września - 28 listopada 2013.

Agata Dec jest szefową laboratorium biochemii. To kobieta pewna siebie w pracy. Pisze do wiodących czasopism naukowych. W domu pełna kompleksów. Jedną z największych bolączek jest jej otyłość. Wbrew ostrzeżeniom przyjaciół, Bożeny i Jurka, żywi się wyłącznie sałatą i kawą. Fatalne odżywianie i praca na pełnych obrotach powodują, że dziewczyna stale omdlewa. W wyniku kolejnego zasłabnięcia trafia do szpitala. Lekarz radzi, aby skontaktowała się z dietetyczką. W ten sposób Agata umawia się na konsultacje do Laury. Dietetyczka Laura Zabawska także boryka się z nadwagą. Jest uzależniona od czekolady, co ukrywa przed innymi. Laura, która w swoim małżeństwie przeżywa kryzys, spowodowany nadwagą i pragnieniem dziecka, po kryjomu zajada smutki. Jej mąż, Karol, lubi szczupłe kobiety i nie akceptuje Laury w wymiarze XXL. Siostra Laury, Ola (Natalia Klimas), stara się znaleźć panaceum na kryzys w małżeństwie Zabawskich. Radzi siostrze, by zaszła w ciążę. Jednak Karol nie chce rezygnować z wygodnego życia. Co na to Laura? Czy postawi sprawę na ostrzu noża? Pierwszy kontakt perfekcyjnej Agaty i temperamentnej Laury jest trudny. Agata widząc, że Laura sama ma problemy z tuszą, rezygnuje z jej usług. Niestety, kręgosłup nie odpuszcza, sałata nie smakuje, a przyjaciele w imię troski codziennie „piłują”. Agata, po dłuższym opieraniu się, znowu wraca do Laury. Obie panie od lat zmagają się z nadwagą, a teraz obie spróbują pozbyć się zbędnych kilogramów. Czy to będzie także początek wspaniałej przyjaźni? Może, dzięki wsparciu jakim obdarzą siebie nawzajem i jakie będą miały ze strony przyjaciół, zrealizują swoje marzenie o rozmiarze S? Agata może liczyć na pomoc oddanych przyjaciół Bożeny i Jurka, jednak z kolegami z pracy, Alkiem i Igorem nie ma dobrych relacji. W dodatku jej szef przyjmuje do laboratorium nowego pracownika. Robert jest zachwycony możliwością współpracy ze sławną Agatą, natomiast ją drażni obecność „obcego” na jej terenie. Agata wykazuje sporo nieufności wobec niego. Nie rozumie, dlaczego „Tarnów”, jak go nazywa, jest dla niej tak miły i uprzejmy…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2XL w internecie

1

 • Odcinek serialu

Agata Dec jest laborantką. Pracuje w laboratorium analiz medycznych „LAM”. Pisze do wiodących czasopism naukowych. Na zewnątrz pewna siebie w gruncie rzeczy skrywa wiele kompleksów. Jedną z największych jej bolączek jest jej otyłość. Dyrektor Piotr Jarema przyjmuje do laboratorium nowego pracownika Roberta Wielgosza. Robert jest zachwycony możliwością współpracy ze sławną Agatą...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Ola próbuje przemówić Laurze i Karolowi do rozsądku, gdyż nie wyobraża sobie, że w rodzinie miałoby dojść do rozwodu. Laura decyduje się pogodzić z mężem. Zamierza zrobić mu niespodziankę. Przyłapuje go w hotelu w niedwuznacznej sytuacji z sekretarką.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Laura ucieka do domu ojca, gdzie złamane serce leczy słodyczami. Po pewnym czasie, ku zadowoleniu Oli, postanawia dać niewiernemu małżonkowi drugą szansę. Oboje obiecują sobie, że zaczną wszystko od nowa. Laura okazuje Karolowi swoje przywiązanie, gotując coraz wymyślniejsze potrawy. W zamian domaga się dowodów lojalności, przede wszystkim zwolnienia sekretarki. Tymczasem przesiadująca w pracy Agata, stara się zrozumieć, dlaczego Robert, nazwany przez nią Tarnowem, jest dla niej miły. Gdy znajduje na biurku kwiaty, dochodzi do wniosku, że ma do czynienia ze stalkerem. Uparcie ignoruje przyjaciół, którzy przekonują ją, że bliższa znajomość z przystojnym pracownikiem przywróciłaby jej radość życia. Agata marzy o pozbyciu się Tarnowa z laboratorium. W końcu próbując udowodnić mu brak kompetencji, ośmiesza samą siebie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Zabawscy starają się odbudować swój związek. Laura pomaga Oli zapanować nad Albertem. Następnie, zazdrosna o Karola, psuje niespodziankę, jaką ten szykował dla niej z okazji rocznicy ślubu. Tymczasem w LAM-ie Alek, jeden z pracowników, knuje intrygę przeciwko Agacie. Istnieje niebezpieczeństwo, że na skutek jego działań placówka straci dobre imię. Sytuację ratuje Robert. W końcu Dec, upominana przez Jurka i Bożenę, przeprasza mężczyznę za swoją podejrzliwość. Gotowa jest odwdzięczyć mu się za uratowanie laboratorium. Okazuje się, że Robert liczy na randkę z nią.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Agata, aby nie iść na obiecanego drinka, unika Roberta. W końcu ustępuje. W barze spotyka ją niemiła sytuacja. Obecni tam mężczyźni bez ogródek komentują jej tuszę. Rozwścieczony Robert pięściami wybija im z głów chamskie zachowanie. Na miejsce bójki przyjeżdża policja a funkcjonariusze wlepiają Wielgoszowi mandat. Mimo to Agata pozostaje pod wrażeniem reakcji kolegi. Po pewnym czasie Dec, zmęczona bezskutecznymi próbami chudnięcia, postanawia wyjechać na turnus, na którym grubasy poddaje się głodówce. Laura protestuje przeciwko jej pomysłowi. W tym czasie sama staje się coraz bardziej podejrzliwa. Pewnego dnia zaczyna śledzić Karola. Mimo rad przyjaciół sprawdza jego maile i telefony. Zabawski czeka aż jego żona odzyska zaufanie i ponownie zacznie go kochać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Bożena i Laura próbują przekonać Agatę, że poddanie się głodówce jest kiepskim pomysłem. Mimo ich próśb Dec wyjeżdża. Zaciekawionemu Robertowi nie mówi, jaki jest cel jej podróży. W końcu Wielgosz poznaje prawdę i jest rozczarowany, zwłaszcza, że pod nieobecność koleżanki musi uporać się z problemem bójki w barze. Tymczasem Laura postanawia ratować przyjaciółkę. Udając pacjentkę, dołącza do turnusu, na którym przebywa Agata. Niebawem jej zawodowe podejście do stosowanych tam metod odchudzania sprawia, że obie zostają poproszone o rezygnację z wczasów. Dec jest wściekła na Zabawską, rezygnuje z jej usług, niemniej postanawia nadal być jej przyjaciółką. Tymczasem Karol, pod nieobecność małżonki poznaje atrakcyjną Martę. Wbrew wszelkim obietnicom, jakie składał, ulega swojej naturze kobieciarza i pozwala sobie na flirt.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Laura trafia na dywanik do szefa. Dariuszowi daleko do wyrozumiałości. Zabawska musi zatem walczyć o swoją pozycję w firmie. Podobnie w małżeństwie. Robi, co może, aby polepszyć swoje relacje z mężem. Cieszy się, że między nią a Karolem dzieje się coraz lepiej, do chwili gdy… przyłapuje go na kawie z Martą.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Do Agaty przyjeżdża matka. Twierdzi, że chce kupić odpowiedni strój na pogrzeb ojca swojej córki, który nie czuje się najlepiej. Namawia Agatę na wyjazd do Kwidzyna i próbę pojednania z krewnym. Kobieta jednak odmawia. Wciąż ma do niego żal za wyrządzone jej krzywdy, a szczególnie za to, że się jej wyparł. Próba przekupienia córki domowym obiadem przynosi odwrotny efekt. Tymczasem Laura, wspierana przez Agatę i swojego szwagra Alberta, próbuje ułożyć sobie życie bez Karola. Wymienia zamki w drzwiach i pozostaje nieczuła na błagania męża. Ola radzi mężczyźnie, jak odzyskać względy jej siostry. Sfrustrowana Laura doprowadza do rozpaczy jedną z pacjentek. Wydarzenie to ściąga na nią uwagę dyrektora Profilo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu

Laura zostaje zaproszona na ślub siostry Karola. Nie wyobraża sobie jednak spotkania ze swoim mężem. Bożena zakochuje się w mężczyźnie, którego poznała w parku. Dec przeżywa kryzys w pracy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu

Ola namawia Karola, by nie rezygnował ze związku z Laurą. Po rozmowie ze szwagierką Zabawski jest częstym gościem w domu żony. Bożena zalicza koleją wpadkę podczas spotkania z Adamem.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 04:13:46
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.