Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GOODBYE ROCKEFELLER

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1993. 01. 21
 • Barwny (negatyw: Agfa), 98 min

Dalsze losy bohaterów filmu "Mów mi Rockefeller", którzy - dojrzalsi już - przeżywają kolejne przygody i zdobywają nowe doświadczenia. Nieuczciwy biznesmen, Jacek Namolny oraz jego współpracownicy Matros i Dzięcioł, chcą założyć na terenach obok Młodych Juch składowisko odpadów przemysłowych sprowadzanych z Zachodu. Powiększa swoje tereny kosztem działek mieszkańców tej wsi. Chce zmusić właściciela jednej z nich, Malinowskiego, bezrobotnego ojca Bączka i Misia, do sprzedaży gruntu. Gdy Malinowski się nie zgadza, Namolny postanawia nakłonić go do tego szantażem, porywając jego córkę, Anetę. Przez pomyłkę porywa jednak dziewczynę Misia, Julię. Gdy dziewczyna ulega wypadkowi i traci władzę w nogach, Namolny, w obawie, by sprawa nie nabrała rozgłosu, obiecuje kupić Julii wózek inwalidzki. Tymczasem przejmuje liceum, do którego chodzą Julia i Miś i mimo protestów młodzieży zakłada na terenie szkoły hurtownię artykułów chemicznych. Beata, koleżanka z tej samej klasy, postanawia pomóc Julii i Misiowi w rozpracowaniu podejrzanego biznesmena. Nocą młodzi dobierają się do sejfu w jego biurze i włamują do bazy danych w jego komputerze.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1994
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
  Nagroda Główna "Marcin"; 13 Krajowy Festiwal Filmów dla Dzieci (18-21.04)

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:14:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency