Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARNE SŁOŃCA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1992
 • Premiera:
  1992. 09. 14
 • Barwny, 81 min

  Lokacje: Łódź (elektrownia EC-2 przy ul. Wróblewskiego, dom przy ul. Ujście 21).

Przypowieść w konwencji science - fiction. Z więzienia wychodzi mężczyzna ogarnięty obsesją, że przybył z kosmosu i ma zaprowadzić na Ziemi porządek. Do komendanta policji zgłasza się mężczyzna, który okazuje się byłym więźniem zwolnionym na podstawie amnestii. Mężczyzna ów, Tadeusz Wilk za wszelką cenę pragnie wrócić do więzienia. Gdy spotyka się z odmową spełnienia swego pragnienia, świadomie łamie prawo - rani komendanta krzesłem - ale nie osiąga celu. Po wyjściu z komendy Wilk spotyka piosenkarkę z miejscowej restauracji, która twierdzi, że jest jego matką. Kobieta i jej mąż zaczynają traktować Tadeusza jak syna, przyjmują go do swego domu. Wypytują go o przeszłość i o plany na przyszłość. Dziwne opowieści "syna" (twierdzi, że kogoś zamordował i wykonano na nim wyrok śmierci) i nie mniej dziwne zachowanie (tajemnicze rozmowy z budki telefonicznej) budzą coraz większy niepokój "rodziców". Tadeusz opuszcza dom i trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam nawiązuje kontakt z lekarzem, który odpowiedział na dziwne hasło "kon", mówi mu, że jest kosmitą przysłanym w celu "rozszyfrowania siatki fałszerzy ludzkich serc". Po wypisaniu ze szpitala Wilk trafia znów na policję (jako donosiciel), potem zaczyna pracować w charakterze "ochroniarza" striptizerki, z którą łączy go sympatia. Wilk sądząc, że wykonał zadanie, chce wrócić na swą planetę, a przed odjazdem postanawia zabić striptizerkę. Nie dochodzi do zabójstwa, ale Tadeusz wraca do więzienia. Za kratami morduje współwięźnia, zostaje skazany na śmierć. Wyrok zostaje wykonany, Wilk wraca na swą planetę. Na Ziemi pozostawia "matkę", której zniszczył życie . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:14:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor