Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GŁUCHY TELEFON

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1989
 • Premiera:
  1992. 06. 12
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 75 min

  Lokacje: Warszawa.

Portret młodego inteligenta, internowanego w stanie wojennym, zachowującego ideały, ale tracącego wiarę w skuteczność przemian. Lata osiemdziesiąte. Trzydziestolatek Tomasz, z wykształcenia socjolog, z rozpoczętym przewodem doktorskim, obecnie taksówkarz, jest pełen wewnętrznego niepokoju, szuka swego miejsca w życiu. Nie najlepiej układają się mu stosunki z żoną, Katarzyną, która ma za złe mężowi obojętny stosunek do wszystkiego, pasywność. Prawdziwą satysfakcję dostarcza Tomaszowi tylko muzyka Mozarta i długie godziny spędzane na postoju taksówek, gdyż ma wówczas czas na rozmyślania i refleksje. W stanie wojennym był internowany, przyjaciel Łukasz, oskarżył go niesłusznie o podpisanie deklaracji lojalności. Młodych małżonków odwiedza przyjaciółka Kasi, Agata, od kilku lat przebywająca za granicą. Tomasz początkowo traktuje ją wrogo, stopniowo jednak ich wzajemne stosunki się ocieplają. Agata, coraz bardziej zainteresowana Tomaszem, prowokuje go, proponuje wspólny wyjazd z kraju. Dochodzi do zbliżenia, ale obojgu, i Agacie, i Tomaszowi, pozostawia ono tylko niesmak. Katarzyna wyrzuca przyjaciółkę z domu, przed mężem zamyka drzwi. Wtedy dopiero Tomasz zdaje sobie sprawę, że bardzo kocha żonę i że zależy mu na niej. Pewnego dnia jadąc taksówką spostrzega Katarzynę idącą wolno chodnikiem . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2020.05.20 00:22:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency