Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁY ALCZYK. WIELKA SPRAWA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 52 min

Temperatura morza, lód, miniaturowe organizmy unoszące się w toni wodnej i mały morski ptak, który latem gnieździ się w wielkich koloniach w Arktyce. Te wszystkie elementy są ze sobą powiązane i zmiana klimatu w Arktyce zmienia ich wzajemne relacje. Film pokazuje piękno arktycznej przyrody i ludzi badających jej przemiany. Opowiada o relacjach pomiędzy zmieniającym się klimatem i alczykiem, arktycznym masowo występującym na morzu ptakiem. Polacy od lat prowadzą uznane międzynarodowo badania nad koloniami alczyka, jego pokarmem i prądami morskimi, które wyznaczają obszary żerowania. Film pokazuje zarówno przyrodę Arktyki jak i ludzi ją badających a historia małego alczyka jest ilustracją wielkich zjawisk zachodzących w tym obszarze świata. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm")-Wyróżnienie
  w kategorii: Ekofilm; za "dbałość o szczegóły w ekstremalnie trudnych warunkach Arktyki"
 • 2015
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Nagroda za zgodność z hasłem festiwalu
  za "przedstawienie bohatera który staje się wielki dzięki swojej sile przetrwania, jakiej człowiek mógłby mu pozazdrościć"
2017.02.11 01:32:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego