Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CARTE BLANCHE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Premiera:
  2015. 01. 23
 • Barwny, 101 min

  Okres zdjęciowy: marzec - maj 2014.
  Lokacje: Lublin (Plac Łokietka, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, hotel "Victoria", Ogród Saski, klinika okulistyczna przy ul. Chmielnej, XXI LO im. Św. Stanisława Kostki przy ul. Słowikowskiego 6, róg ulic Okopowej i Chopina, skrzyżowanie ulic Narutowicza, Lipowej i Chopina, dawna odlewnia "Ursusa" przy ul. Metalurgicznej, browar przy ul. Bernardyńskiej, ulice: Lubartowska, Ruska, Szkolna], Gdynia (Akwarium Gdyńskie).

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor. Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, która ukrywa swój własny sekret.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Nowy Jork (The New York Polish Film Festival)-Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora
 • 2015
  Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła")-Nagroda Publiczności
 • 2015
  Szanghaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Grand Prix
 • 2015
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Wyróżnienie
 • 2015
  Olsztyn (Festiwal Filmowy "Bluebox")-Nagroda "Whitebox" za efekty dźwiękowe
 • 2015
  China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival-Nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską
 • 2015
  Buenos Aires (Festiwal Filmów Polskich "BAP CINE")-Wyróżnienie Specjalne
 • 2015
  Sao Paulo (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mostra")-Wyróżnienie Specjalne w sekcji: New Directors Competition
 • 2016
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
2023.01.18 00:24:18
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor