Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE CHCĘ STĄD WYJEŻDŻAĆ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 24 min

Boczna droga na trasie między Lublinem a Bogucinem. Wieś Dąbrówka. Spadochroniarz z Lublina odkrył wieś i jej mieszkańców. Galeria postaci z biedą, trudnymi doświadczeniami życia, chorobami, ale z talentami i poczuciem, że tam jest ich miejsce na ziemi. Najstarsza jest babcia Kazia, która mieszka tam od zawsze z synem schizofrenikiem. Jest Natalia, która robi bębny z beczek po oleju i uczy dzieci na tych bębnach grać. Jest rodzeństwo braci Buczyńskich, gimnastyków, którzy ćwiczą we wsi na łące i w stodole niesamowite figury. Jest Bożenka, w której chałupę uderzył kiedyś piorun i ona tę chałupę potem sama odbudowała, a teraz uszyła dzieciom ze wsi tipi, żeby miały się gdzie bawić. Andrzej produkuje ceramikę, a jego sąsiadka Ela tę ceramikę maluje.
Spotykają się razem codziennie na Koronkę do Miłosierdzia przy kapliczce z Panem Jezusem Frasobliwym. I wszyscy, razem ze Spadochroniarzem, robią teraz lodowisko dla dzieci i budują szopkę na Boże Narodzenie. Ich mała ojczyna Dąbrówka. Z wiejskim sklepem bez alkoholu, a za to z galerią zdjęć z pleneru dla dzieci. I dobrze tak żyć. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:24:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor