Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BRONIEWSKI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2015
  • Premiera:
    2015. 03. 24
  • Barwny, 176 min (akt 1 - 97 min, akt 2 - 79 min)

    Bezpośrednia transmisja spektaklu z gdańskiego Teatru Wybrzeże w TVP Kultura.

"Broniewski" obejmuje epizody z fascynującej biografii wybitnego poety Władysława Broniewskiego, nierozerwalnie związane ze sporym fragmentem dwudziestowiecznej historii Polski. To próba zrozumienia wewnętrznych pęknięć Broniewskiego, jego wyborów i postawy po drugiej wojnie światowej, jego konszachtów z władzami PRL czy sympatii wobec Stalina, którego był przecież przez półtora roku więźniem. Do tego dochodzi patriotyzm Broniewskiego, wyrażany nie tylko słowem, ale też krwią przelaną za ojczyznę podczas walki o niepodległość Polski u boku Piłsudskiego oraz u boku generała Andersa w trakcie II wojny światowej. Spektakl jest też próbą sportretowania całego polskiego pokolenia zawiedzionych, uwiedzionych i oszukanych przez komunizm rodaków

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BRONIEWSKI
Dramat
AutorRadosław Paczocha
2017.02.11 08:43:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych