Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MÓW CO CHCESZ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 42 min

Miał to być zwykły making off z uroczystego koncertu z okazji jedenastolecia twórczości Łukasza L. U. C. Rostkowskiego, laureata m.in. Paszportów Polityki, Yacha i Mateusza Trójki. Przypadkowo zarejestrowane wypowiedzi, zmagania z przeciwnościami losu, a finalnie niebezpieczny wypadek podczas koncertu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zmieniły jednak tor montażu filmu. Przewrotność i mistycyzm sytuacji zainspirowały Małgorzatę Maszkiewicz do próby opowiedzenia pewnej historii. Oprócz ukazania portretu szalonego, niezłomnego artysty z twórczym ADHD wyłania się dość przerażający obraz tego jak ogromny wpływ na nasz los mają nasze własne myśli i słowa. To oparty na faktach, artystyczny dokument o kreowaniu rzeczywistości. Artysta igrając z losem, tworzy spektakl na wielu płaszczyznach, a zarazem nieświadomie przepowiada własne wypadki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:52:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor