Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRAMPKARZE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny + czarno-biały, 26 min

Film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównym bohaterami filmu są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych")-Nagroda "Kinematografek"
 • 2015
  Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Regiofun)-Nagroda Główna w kategorii: film krótkometrażowy
  uzasadnienie jury: "za intrygujący temat podjęty w filmie dokumentalnym: trudne początki przyszłych gwiazd piłki nożnej. Film posiada bardzo dobrą formę filmową: zdjęcia, umiejętne stosowanie jazd kamery, montaż, dobór plenerów i wnętrz służą opowieści o młodych bohaterach, którym widz kibicuje"
 • 2015
  Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka")-Wyróżnienie w Konkursie Polskim "Niezależni"
 • 2016
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Bohater
  za "uchwycenie oraz oddanie szczerości i prostolinijności bohaterów, subtelności relacji rodzinnych a także podkreślenie roli ojca w wychowaniu dziecka"
 • 2016
  Tirana (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  za "obserwacyjny styl i umiejętność przybliżenia widzom ambicji młodych bohaterów. To skromny i jednocześnie wnikliwy film, wyjątkowy przez naturalność głównych bohaterów, którzy zdają się nie zauważać obecności kamery"
 • 2017
  Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii: Najlepsze zdjęcia
2018.11.22 23:13:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency