Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LIMBUS CHELONIDUM

 • Tytuł polski: OTCHŁAŃ ŻÓŁWIA
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 45 min

Film poświęcony Jaskini Żółwi, leżącej na maleńkiej wyspie Sipadan u wybrzeży Borneo. Reżyser filmu Andrzej Misiuk oraz Piotr Matejka i Jerry Reichart odkrywają tajemnicę śmierci tysięcy istnień przez tysiąclecia historii jaskini. Przed polskimi twórcami jedyną ekipą, która nakręciła o tym miejscu broadcastowy film był zespół Jacquesa-Yvesa Costeau, który wpłynął do jaskini w 1989 roku. Jednak ze względu na ograniczenia techniczne ekipa spenetrowała wtedy jedynie część korytarzy. Tytułowy Limbus oznacza otchłań, pierwszy krąg dantejskiego piekła, do którego trafiały niewinne dusze nieochrzczonych. Dantejska podróż trójki płetwonurków prowadzi do konfrontacji z tajemnicą skrywaną w ciemności jaskini, nikt nie wychodzi takim, jakim był wcześniej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Belgrad (Międzynarodowy Festiwal Filmów Podwodnych)-Nagroda Specjalna
2017.09.04 01:44:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski