Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROKURATOR

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Premiera:
  2015. 09. 03
 • Barwny, 10 odcinków x ok. 43 min

  Emisja - 3 września - 5 listopada 2015.

Kazimierz Proch to profesjonalista, jest niezawodny i najlepszy w swoim fachu. Swoje życie poświęcił ściganiu przestępców i wyjaśnianiu najbardziej zawikłanych zbrodni. Nie ma czasu na sprawy prywatne, woli przybierać maskę niedostępnego i wycofanego. Serdeczne kontakty utrzymuje zaledwie z kilkoma osobami. Jest wśród nich Kielak, młody policjant, zupełne przeciwieństwo prokuratora - introwertyczny, niecierpliwy, żywiołowy. Taki tandem poradzi sobie jednak z najgorszymi przestępcami.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nagroda w kategorii: Najlepszy filmowy serial telewizyjny

1

 • Odcinek serialu

Pierwsze wspólne śledztwo Procha i Kielaka dotyczy powieszonego mężczyzny, Karola Adamczyka, którego ciało znaleziono w okolicach warszawskiej elektrowni na Żeraniu. Na samobójstwo wskazuje list pożegnalny znaleziony przy zwłokach, ale Proch ma wątpliwości. Udział osób trzecich potwierdza patolog Ewa Siedlecka, która ustala, że przed śmiercią Adamczyk był związany. Śledczy ustalają, że Karol rozstał się niedawno ze swoim partnerem Szymkiem. Na winę mężczyzny wskazuje brak alibi i pewne szczegóły z listu Karola. Proch wciąż jednak waha się przed zamknięciem śledztwa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Krystyna, niewidoma dziennikarka radiowa, odkrywa w studiu ciało koleżanki. Beata została postrzelona w głowę. Sprawca zostawił na miejscu zdarzenia narzędzie zbrodni. Z zeznań dziennikarki wynika, że tuż przed wejściem do studia, mijała mordercę. Podejrzenie pada na byłego chłopaka Beaty, który niedawno wrócił z misji w Afganistanie, skąd pochodzi broń pozostawiona na miejscu zbrodni. Potwierdzeniem może być odnalezione nagranie ze studia radiowego, w którym doszło do morderstwa.
Wyczulony słuch niewidomej Krystyny, wychwytuje pewien szczegół, który naprowadza na nowy trop. Wyniki sekcji zwłok są zaskakujące... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

W wagonie kolejki miejskiej odnalezione zostają zwłoki mężczyzny bez śladów obrażeń. Śledczy podejrzewają zawał. Tezę o naturalnej przyczynie śmierci obala wynik badań patolog Sidleckiej, która odkrywa, że mężczyzna, Jarosław Łagodzki, został otruty talem. Proch i Kielak odnajdują byłą żonę denata. Kobieta zdradza funkcjonariuszom, że jej małżeństwo rozpadło się po wypadku, w którym z winy męża zginął ich syn. Traumatyczne zdarzenie spowodowało, że Łagodzki odsunął się od ludzi i prowadził samotnicze życie. Dzięki monitoringowi na peronie kolejowym detektywi znajdują kartkę z tajemniczym ciągiem cyfr i adresem mailowym nadawcy, którą denat wyrzucił na tory. W komputerze Łagodzkiego Proch i Kielak odnajdują kolejne niespodzianki. Okazuje się, że denat korespondował ze swoim synem.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

W hotelowym pokoju zostaje znalezione ciało 49-letniego mężczyzny. Sidlecka diagnozuje, że przyczyną zgonu był zawał. Zwraca jednak uwagę na pewną rzecz, która sugeruje, że odejściu mężczyzny z tego świata mógł ktoś pomóc Okazuje się, że denat miał dość nietypową pasję, mianowicie był poszukiwaczem duchów, a z pokojem, w którym się zatrzymał, jest związana klątwa. Według przewodników opisujących zabytkowy hotel, zmarło w nim pięć osób. Kiedy prokurator Proch jest gotowy zamknąć śledztwo i przyjąć w końcu naturalną przyczynę zgonu mężczyzny, otrzymuje informację, że nie żyje też żona denata. W tej z pozoru błahej sprawie pojawia się coraz więcej znaków zapytania i zbiegów okoliczności. Tyle samo niewiadomych i dziwnych sytuacji zawiera nagranie z pokoju, w którym znaleziono ciało. Proch odkrywa, że ktoś próbuje zatrzeć ślady. Z pokoju znikają elementy, które były tam w chwili znalezienia ciała. Prokurator odnajduje na liście gości hotelowych nazwisko komisarza Witolda Kielaka, który w momencie odnalezienia ciała przez pracowników hotelu, błąkał się nagi po hotelowym korytarzu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

W Muzeum Powstania Warszawskiego szkolna wycieczka odkrywa zwłoki mężczyzny przebranego w mundur SS. W jednej z kieszeni munduru śledczy znajdują zdjęcie zaginionego obrazu "Madonny" Cranacha. Denat - Bronisław Okolski to legendarny marszand, dzięki któremu Polska odzyskała wiele z zagrabionych w czasie wojny dzieł sztuki. W toku śledztwa okazuje się, że Okolski o nieposzlakowanej dotąd opinii skrywa tajemnicę, która zaskakuje nawet jego najbliższych współpracowników. W domu Okolskiego prokurator odkrywa tajny sejf, w którym znajdują się zaginione, bezcenne obrazy: "Wielki Piątek" Chełmońskiego, "Pobudka" Kossaka, "Madonna" Cranacha. Noc później ktoś włamuje się do domu denata i kradnie obrazy. Prokurator Proch wie, że idąc tropem złodziei, znajdzie zabójcę Okolskiego.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Morderstwo w renomowanej agencji reklamowej w nowoczesnym warszawskim biurowcu. Ofiarą jest Beata, jedna z księgowych firmy. Wszystkie poszlaki wskazują, że ktoś ją zamordował wielokrotnie uderzając jej głową o pancerną szybę okna. Siedlecka stwierdza jednak, że przyczyną zgonu wcale nie były uderzenia o szybę. Denatka mieszkała w ekskluzywnym apartamencie, mimo że jej zarobki nie wskazywałyby na to. Gdy jednak koleżanka ofiary, Anna Falkowska, wyznaje, że z powodów osobistych nienawidziła zamordowanej i przyznaje się do jej zabicia, sprawa wydaje się być zamknięta. Proch jednak, zgodnie ze swoją teorią brakującego puzzla jest przekonany, że w tej układance na pewno jest niewidoczny jeszcze element, który pozwoli odkryć prawdę. Jest nim prawdopodobnie znaleziony w koszu na śmieci w mieszkaniu denatki podarty voucher na ekskluzywne wakacje na Malediwach dla dwóch osób.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Przy udziale zgromadzonej w studiu telewizyjnym widowni, dwoje aktorów odgrywa swoje role w spektaklu teatralnym. Jak co wieczór, zgodnie ze scenariuszem, około 60-letni bohater sztuki przystawia sobie do głowy pistolet i naciska na spust. Ale tego wieczoru broni wypala naprawdę. Aktorka wpada w histerię. Tymczasem nieświadoma widownia z aplauzem przyjmuje tak realistyczną scenę. Proch i Kielak muszą ustalić, komu zależało na tym, aby grający w sztuce aktor odszedł z hukiem z tego świata. Ekipa śledcza bierze pod uwagę samobójstwo, zabójstwo i nieszczęśliwy wypadek. Wśród głównych podejrzanych są m.in. rekwizytor, aktorka grająca w przedstawieniu, a także reżyser, który przyjaźnił się z aktorem. Proch i Kielak uważają, że ktoś z nich na pewno jest mordercą. W trakcie śledztwa pojawiają się jednak nowe osoby i nowe fakty. Prokurator Proch przeprowadza kolejną szczerą rozmowę z Chorko i Kielakiem, próbując ustalić strategię postępowania wobec szantażystów. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

W jednym z warszawskich szpitali w gabinecie lekarskim salowa odkrywa leżącą na podłodze nieprzytomną pacjentkę, a w chwilę później dostrzega za oknem ciało lekarza. Okazuje się, że denat był wplątany w głośną sprawę uśmiercenia nieuleczalnie chorego mężczyzny, a jako poseł próbował przeforsować w sejmie ustawę o eutanazji. Jego pacjent był zamożnym człowiekiem, a połowę majątku zamierzał przekazać w testamencie hospicjum. O winie lekarza był przekonany syn bogacza, ale w sądzie niczego medykowi nie udowodniono. Proch i Kielak przesłuchują syna i synową pacjenta. Kobieta - prawniczka - reprezentuje męża. W toku śledztwa pojawia się coraz więcej podejrzanych. By schwytać sprawcę prokurator Proch ucieka się do podstępu. Tymczasem szantażyści kolejny raz dają o sobie znać.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu

Wyjątkowo upalny dzień na warszawskim osiedlu zwanym Pekinem. Wśród otwartych okien uwagę zwraca jedno z mieszkań. Tu okna są szczelnie zamknięte. Po szybie chodzi wielki, egzotyczny pająk. Dwóch policjantów spisuje relację przerażonego sąsiada. W mieszkaniu panuje nieopisany fetor. Ekipa prokuratora Procha potwierdza zeznania sąsiada i policjantów. Na fotelu znajdują zwłoki w rozkładzie, a po mieszkaniu rozpełzły się pająki, które hodował właściciel. Denat, Tadeusz Dregan, ma na sobie drogi garnitur i wartego fortunę "Rolexa". Dregan był prezesem wartej miliony firmy produkującej meble. Właściciel mieszkania, mężczyzna ze zdjęcia na stoliku, przepadł bez śladu. Ekipa Procha musi zbadać, z jakiego powodu milioner był w tym mieszkaniu i co się stało z hodowcą pająków. Sidlecka przekazuje przybyłym do prosektorium śledczym pewną ciekawostkę. Przybyła na oględziny żona prezesa, stwierdza, że to najprawdopodobniej jej mąż. Oświadcza też, że nie zna mężczyzny ze zdjęcia. Proch przesłuchuje syna Tadeusza Dregana, Staśka, i postanawia pobrać od niego próbkę na badania DNA. Wyniki są zaskakujące. Przyciśnięta do muru żona Dregana nagle zmienia poprzednie zeznania.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu

Pustym korytarzem w jednym z warszawskich banków podąża elegancko ubrana urzędniczka wyższego szczebla. Kobieta zmierza w kierunku pancernego sejfu. Kiedy po spełnieniu wszystkich ochronnych procedur, otwiera ciężkie drzwi, jej oczom ukazuje się potworny widok. Na ścianach i podłodze chronionego pomieszczenia jest pełno krwi. Przybyła na miejsce ekipa prokuratora Procha próbuje ustalić, kto mógł dostać się do dobrze strzeżonego sejfu w banku powiązanym z funduszami europejskimi. Sprawa jest niezwykle tajemnicza, tym bardziej, że detektywi nie stwierdzają żadnych śladów włamania. Policjanci rozpoczynają przeszukania mieszkań pracowników banku. Gdy docierają do domu jednej z trzech urzędniczek bankowych, która miała dostęp do sejfu, z którą nie sposób skontaktować się telefonicznie, jej mąż informuje ekipę, że właśnie miał zgłosić na policji fakt zaginięcia żony. Prokurator Proch intuicyjnie wyczuwa, że jest to grubsza sprawa, która może być związana z jego tajemniczymi szantażystami. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 03:22:31
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.