Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NASZA ROZMOWA

 • Tytuł alternatywny: ROZMOWA
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Czarno-biały, 9' 47"

Jest to opowieść o byłym bokserze, który w młodości na ringu stracił słuch. Bohater nigdy nie słyszał głosu swojego syna. Po trzech latach starań mężczyzna dostaje nowy aparat słuchowy i wybiera się z dorosłym już synem w plener, żeby wypróbować działanie tak oczekiwanego aparatu. Mężczyzna na co dzień pracuje w bardzo hałaśliwej fabryce, ale jako osoba, która nie słyszy, jest tam właściwą osobą na właściwym miejscu. W przeciwieństwie do "Rozmowy" Coppoli, ten krótki film opowiada o niedoskonałości techniki, która nie nadąża za postępującą utratą słuchu u bohatera. Jest to więc film o rozczarowaniu, ale i optymistyczny zarazem...

Poruszający się z trudem reżyser, po ciężkim wypadku, poświęcił 3 lata na zmontowanie na nowo swojego filmu, z materiałów VHS, które przeleżały u niego na półce przez 17 lat. Poprzednia wersja filmu - "Rozmowa" (2001), trwająca 6 minut i nagrodzona Grand Prix na Festiwalu Jutro Filmu 2001, była montowana na VHS-ie i tamten film zaczął już zupełnie zanikać i w ogóle nie nadawał się do projekcji. Tym razem reżyser sam przekonwertował wszystkie oryginalne materiały z 1997 roku, zamienił je na postać cyfrową i wyłącznie z nich na nowo zmontował swój film, używając 18 nowych, nie znanych wcześniej ujęć, a 2 ujęcia rozwinął w stosunku do tych, które zawierał film z 2001 roku. Film "Nasza rozmowa" jest dłuższy od pierwotnego filmu o ponad połowę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-III Nagroda
 • 2014
  Union Internationale du Cinema UNICA-Dyplom Honorowy w kategorii "Young Professionals"
 • 2015
  Banie (Festiwal Filmu Amatorskiego "Filmy do Bani")-I Nagroda w kategorii: Dorośli
 • 2015
  Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja")-"Motyl" za najlepszy film amatorski
 • 2015
  Bieruń (Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali)-Wyróżnienie
 • 2015
  Kędzierzyn-Koźle (Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia "Publicystyka")-III Nagroda
  w kategorii filmów amatorskich
 • 2016
  Oświęcim (Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać Człowieka")-III Nagroda "Brązowe Serce"
 • 2016
  Gdynia (Festiwal Filmów Nowomedialnych "cineRAMAfest")-II Miejsce w Konkursie Filmów Nowomedialnych
 • 2016
  Vancouver (Headline International Film Festival)-Award of Merit
 • 2016
  Bikaner (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "III Sand Dunes")-II Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego
 • 2017
  Lyon (Phenicien International Film Festival)-Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu
2018.01.04 23:37:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency