Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LUSTRA LESZKA MĄDZIKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 71 min

"Lustra Leszka Mądzika" to film próbujący dotknąć fenomenu twórczości Leszka Mądzika. Kamera przygląda się procesowi pracy artysty, próbuje odkryć, co jest materią tego niezwykłego, mistycznego teatru. Struktura opowieści odwołuje się do schematu drogi, bo to właśnie w ciągłej wędrówce pracuje Mądzik. Między Lublinem i Rogóźnem, a niemal całym światem. Kamera dokumentuje proces powstawania nowego spektaklu "Passage of Darkness to the Light", ("Przejście z ciemności do światła") w międzynarodowej obsadzie, który rodzi się w trakcie rezydencji w dwunastowiecznym, pocysterskim opactwie Pontigny we Francji, a zaprezentowany został tam podczas Festiwalu Sztuki Sakralnej im. Andrieja Tarkowskiego.
Rzeczywistość fascynacji Leszka Mądzika się splatała w tym filmie z pracą nad nowymi spektaklami (oprócz spektaklu we Francji, opera w Teatrze Wielkim w Poznaniu), a także z wypowiedziami osób związanych z życiem i pracą artysty. Są to m.in.: Barbara Krafftówna, Urszula Dudziak, Andrzej Wajda, Zygmunt Konieczny, Lech Majewski. Film wzbogacają filmowe materiały archiwalne. Obraz pokazuje artystę światowego formatu, który żyje i tworzy w Lublinie, a więc na europejskiej prowincji, z której wyrusza w świat, by dzielić się swoim talentem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:49:50
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski