Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAGICZNE OGNIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Premiera:
  1984. 01. 02
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film sensacyjny
 • Barwny, 2500 m, 87 min

  Lokacje: Łódź (m.in. budynek TVP, blok przy ul. Wróblewskiego 67),

Marian Biel, pracownik handlu zagranicznego, wiele podróżuje po świecie. Po powrocie z kolejnego wyjazdu odwiedza Alinę Mirecką, wdowę po archeologu. Kobieta przyjmuje go niezwykle serdecznie, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Biel doręcza jej torbę wypchaną dolarami, pochodzącymi z handlu narkotykami. Kiedy Mirecka chowa banknoty do sejfu, zostaje niespodziewanie zaatakowana przez gościa, który ją dusi i zabiera pieniądze. Zabójca nie zauważa, że podczas szarpaniny wpada do torby mała figurka, którą trzymała jego ofiara. Sprawcy udaje się niepostrzeżenie zbiec z miejsca zbrodni. Mija kilka lat. Młody psycholog Konrad Miazga, siostrzeniec Aliny Mireckiej, prowadzi cykl programów telewizyjnych, poświęconych zagadnieniom współczesnej psychoterapii. Pewnego dnia zgłasza się do niego, prosząc o pomoc, Małgorzata Biel, przeżywająca poważne problemy małżeńskie. Uwagę psychologa przykuwa breloczek przy kluczach Małgorzaty. Do złudzenia przypomina on cenną figurkę, która zniknęła z mieszkania zamordowanej ciotki. Konrad, mieszkający teraz w domu krewnej, przypadkowo odkrywa sejf, a w nim resztki heroiny, której nie zauważyła ekipa śledcza. Zaczyna podejrzewać, że sprawa zabójstwa sprzed lat, może mieć jakiś związek z narkotykami i właścicielem breloczka. Postanawia skontaktować się z Małgorzatą. Oboje nieszczęśliwi w małżeństwie, szybko zostają kochankami. Dziewczyna podarowuje Konradowi breloczek, zabrany z torby męża. Rzeczywiście jest to figurka, która należała do zamordowanej. Miazga nie powiadamia jednak milicji o swym odkryciu. Próbuje sam rozwikłać zagadkę zbrodni i wymierzyć sprawiedliwość zabójcy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 01:35:47
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency