Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

THE MAN WHO KNEW 75 LANGUAGES

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska, Norwegia, Litwa
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 64 min

Niesamowicie utalentowany mężczyzna, zakazana miłość i marzenia znacznie wyprzedzające swój czas. Los odebrał mu ukochaną, a nierozumiejący go świat srodze go ukarał.
Pochodzący z Niemiec genialny językoznawca Georg Sauerwein (1831 – 1904) był intelektualistą znacznie wyprzedzającym czasy, w których przyszło mu żyć; jego filozofia życiowa oparta była na wierze w ideę praw człowieka, w pozytywną rolę różnorodności kulturowej i sprzeciwie wobec powszechnego wówczas podziału na narody „lepsze” i „gorsze”. Za jego życia romantyzm i nacjonalizm odgrywały niezwykle ważną rolę w kształtowaniu życia politycznego, społecznego i kulturalnego Europy. Na arenie międzynarodowej zachodziły potężne zmiany. Granice narzucane odgórnie przez potężnych monarchów nie brały pod uwagę losów i roli mniejszości narodowych i naturalnych barier geograficznych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.08.08 00:22:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency