Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SEKRETY DOLINY INKÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 41 min

Góry to jej miejsce na ziemi. To właśnie tam czuje się najlepiej. Paulina Krupińska nie mogła nie skorzystać z okazji i wspólnie z ekipą TVN Style odwiedziła Świętą Dolinę Inków położoną w peruwiańskich Andach. Na swojej drodze spotkała wiele wyjątkowych kobiet, które pokazały jej, jak wygląda ich codzienne życie. Paulina Krupińska każdą wolną chwilę spędza w polskich górach. Tym razem wybrała się o wiele dalej, bo aż do Ameryki Południowej. Swoją podróż zaczęła od zanurzonego w chmurach Machu Picchu, najlepiej zachowanego miasta Inków. Następnie wyruszyła przez dolinę rzeki Urubamba – jedną z najtrudniej dostępnych krain Ameryki Łacińskiej. To właśnie tam potomkowie Inków uprawiają ziemię i pielęgnują tradycje swoich przodków. Jak wygląda ich życie? Z jakimi problemami zmagają się każdego dnia? Od mieszkanek górskich wiosek Paulina nauczyła się tkania słynnych jaskrawych strojów z wełny pochodzącej od lam. Razem z kobietami z Maras wyruszyła do pracy w położonych na stromych zboczach stawach solnych. Indianki pozyskują z nich najzdrowszą i najsłynniejszą sól na świecie. Wszystko odbywa się zgodnie z recepturami mającymi przynajmniej kilkaset lat. Prezenterka towarzyszyła dzieciom w nietypowej drodze do szkoły, która wiedzie przez górskie szczyty. Odwiedziła wiele lokalnych domów w których przy posiłkach składających się z organicznych odmian ziemniaków i świnek morskich poznał niesamowite zwyczaje mieszkańców doliny. Okazuje się, że ekstremalne położenie geograficzne i nieprzyjazny klimat.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.28 01:07:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman