Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZDZINKU, KIM TY CHCESZ W ŻYCIU ZOSTAĆ?

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Barwny, 51 min

Film dokumentalny o życiu Zdzisława Jaskuły, zmarłym w 2015 roku łódzkim poecie, reżyserze, opozycjoniście.
Reżyserka przedstawia sylwetkę artysty przez pryzmat jego żony, znanej tłumaczki literatury niemieckiej Sławy Lisieckiej.
Dokument to zabawna opowieść o życiu Jaskuły na słynnej ulicy Wschodniej, która od lat cieszy się niezbyt dobrą sławą. To miejsce, gdzie wszędzie słychać odgłos tłuczonych butelek, a rano suszy pod sklepem kac. Dzieci wychowują się tu przeważnie na ulicy. Wschodnia to synonim łódzkiej biedy i patologii. Mimo to, w tej rzeczywistości, Zdzisław zjednał sobie wielu przyjaciół. W domu Jaskułów przez wiele lat gościli m.in. Jacek Kuroń i Grzegorz Ciechowski.
Film nie jest typową biografią, ale humorystyczną opowieścią o niezwykle barwnej i kontrowersyjnej postaci Łodzi. Oś narracyjną i komediową tworzą przede wszystkim wypowiedzi sąsiadów oraz takie autorytety jak Andrzej Seweryn, Piotr Bikont czy Joanna Podolska. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2017
  Toruń (Festiwal Sztuki Faktu)-Wyróżnienie Honorowe
 • 2017
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Wyróżnienie Jury
2017.11.26 01:00:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl