Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALICJA FIODOROW. DROGA DO RIO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 29 min

Sylwetka Alicji Fiodorow, lekkoatletki, wielokrotnej medalistki igrzysk paraolimpijskich.
Lekkoatletka, sprinterka paraolimpijska, siedmiokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich. Od najmłodszych lat była zafascynowana sportem, czego efektem jest nie tylko sportowa kariera, ale też podjęte studia na Wydziale Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Karierę sportową rozpoczęła pod koniec lat 90. Wtedy trafiła do Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start. Trenowała tenis stołowy i lekkoatletykę. Sukcesy w sprintach zdecydowały o wyborze królowej sportu.
Pierwszy wyjazd na igrzyska do Grecji i pierwsze wielkie sukcesy medalowe. W sumie w ciągu czterech olimpiad było ich siedem, choć bez najważniejszego, złotego medalu, o którym Alicja wciąż marzy. Na razie na zawodach najwyższej rangi musi deptać po piętach niezwyciężoną rywalkę Kubankę Yunidis Castillo. Tak było w Atenach, Pekinie i Londynie. Tak bywało także na mistrzostwach świata. Alicja Fiodorow jest osobą, która inspiruje innych do uprawiania sportu. Jest osobą niezwykle zdeterminowaną i sumienną. Stąd może być niezwykłą inspiracją dla tych wszystkich, którzy chcą uprawiać królową sportu - lekkoatletykę, najtańszą ze wszystkich dyscyplin sportowych. Na ostatnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła dwa srebrne medale: na 100 i 200 m. Alicja urodziła się jako osoba niepełnosprawna, bez przedramienia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.05.23 01:23:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl