Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PALMIRY. HISTORIA RODZINNA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 25 min

Bohaterem reportażu jest Krystian Brodacki - syn Marii Brodackiej, z domu Jaxa - Rożen, która zginęła w niemieckiej egzekucji w Palmirach. Krystian był wtedy kilkumiesięcznym dzieckiem. Maria Brodacka została aresztowana i znalazła się na Pawiaku, skąd 14 czerwca 1940 roku wywieziono ją do Palmir i rozstrzelano. Mały kilkumiesięczny Krystian został zupełnie sam, bez matki rozstrzelanej przez Niemców i ojca, który zmarł 1939 r. To, że przeżył, zawdzięcza obcym osobom. Później Brodacki został przygarnięty i wychowany przez dalszą rodzinę, a o dramatycznych losach swoich rodziców dowiedział się już jako dojrzały człowiek. Historia rodzinna Krystiana Brodackiego to symboliczny los wielu setek Polaków, którzy na wojnie i pod okupacjami niemiecką i sowiecką stracili swoich najbliższych. Jest to jednocześnie ostatnie, odchodzące już pokolenie, na którym II wojna światowa odcisnęła swe złowrogie i bolesne piętno. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.07.10 01:14:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski