Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZBLIŻENIE

  • Film fabularny - krótkometrażowy
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 12 min

Co byś zrobił, gdybyś był niewidomy i dostał szansę odzyskania wzroku? To proste. A co jeśli to, co zobaczysz będzie wypreparowane i wszczepione w postaci soczewki? Oczywiście to Ty o wszystkim decydujesz.
Tytułowe zbliżenie to historia niewidomego Sama, który na skutek przypadkowego zdarzenia w parku decyduje się na operację wszczepienia soczewek, dzięki którym po raz pierwszy w życiu zobaczy świat. „Kim byłaś”- powtarza Sam za każdym razem gdy widzi tajemniczą Lily i tym samym zadaje pytanie o to, kim on stał się w nowym świecie. Świecie stworzonym od podstaw. Wymyślonym i zaprogramowanym. Świecie, w którym nawet zbliżenie dwojga ludzi pozostaje wątpliwe.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2018
    Berlin (Berlin Sci-fi Filmfest The first international sci-fi film festival in Germany Berlin (Berlin Sci-fi Filmfest)-Nagroda za zdjęcia
  • 2018
    Atlanta (Atlanta Sci-Fi Film Festival)-Wyróżnienie Honorowe "Kobiety w Sfi-Fi"
  • 2018
    Jaipur (Sixteen International Film Festivals)-Best Love and Romantic Film
  • 2019
    Amsterdam (European Cinematography Awards)-Nagroda w kategorii: Najlepszy debiut reżyserski
2019.02.22 23:31:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor