Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZJAZD ABSOLWENTÓW CZYLI PUNKT ODNIESIENIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 30 min

Kilkunastu starszych panów spotyka się aby odbyć sentymentalną podróż do swoich korzeni. Na dziedzińcu Szkoły Filmowej w Łodzi oglądają siebie nawzajem na starych zdjęciach. Obejrzenie filmu dyplomowego Rupena i Gila wywołuje najważniejszy temat ich pokolenia, formujący postawy życiowe. Nagonka antyżydowska po marcu 68-go roku wyrzuciła z Polski Rektorów uczelni, profesorów, także jednego z nich. Ale to nie staje się dominującym tematem rozmów. Pierwsze zetknięcie z kamerą filmową, pierwsza wizyta na hali zdjęciowej w Wytwórni i dzielenie się refleksją w odpowiedzi na pytanie: "Jak żyć, nie tylko w zawodzie, ale w ogóle?" to tematy wypowiedzi.
Kiedy siadają na "słynnych schodach" żeby sobie zrobić wspólne zdjęcie dochodzi do nich Pani Sekretarka - Ona zaczęła pracę dokładnie wtedy kiedy oni zaczynali studia.
W nowym budynku Szkoły oglądają wystawę fotografii Piotra i Jacka przygotowaną specjalnie na ich spotkanie.
Na koniec rozmowy w studio, Rupen w niezwykle emocjonalny sposób przywołuje postać ich Dziekana, prof. Jerzego Mierzejewskiego. Padają nazwiska kolegów którzy odeszli. "Mierzejewski gdyby tu był - chyba byłby z nas dumny" - stwierdza Rupen. To wszystko o czym mówią buduje - a jednocześnie wyjaśnia - mit tej Uczelni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:07:31
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.