Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DRUGA SZANSA. PIĄTY SEZON

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Premiera:
  2018. 03. 05
 • Barwny, 10 odcinków x ok. 42 min + 24-minutowy odcinek specjalny emitowany jedynie na platformie Player.

  Emisja: 5 marca - 14 maja 2018.

Monika Borecka rozpoczyna nowy rozdział w swoim zawodowym życiu. Zostaje redaktor naczelną magazynu dla kobiet „Sobą być”.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

POZORY (1)

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Monika Borecka rozpoczyna nowy rozdział w swoim zawodowym życiu. Zostaje redaktor naczelną magazynu dla kobiet "Sobą być". Jej nowym szefem zostaje Robert, a jedną z podwładnych dziennikarka Aniela. Niestety część zespołu od początku okazuje Monice jawną wrogość. Dlaczego tak się dzieje, jakie sekrety i tajemnice skrywają jej nowi współpracownicy? Piotr z Moniką odbywają kolejną rozmowę w Ośrodku Adopcyjnym, są coraz bliżej dnia kiedy będą mogli oficjalnie zostać rodzicami Zośki. Niestety Piotr dostaje telefon od Borysa, w którym policjant informuje go o sprowadzeniu jego żony do Polski (w tej roli Agnieszka Żulewska). Jej niespodziewany powrót przyniesie same kłopoty i komplikacje! Borecka liczy, że impreza z okazji 10-lecia powstania wydawnictwa okaże się przełomem w początkowych jej trudnych relacjach z zespołem. Niestety ta noc okaże się dla Moniki tragiczna w skutkach…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

GORZKIE PRZEBUDZENIE (2)

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Piotr rozpaczliwie poszukuje Moniki w Sali bankietowej podczas imprezy firmowej jej wydawnictwa, niestety jej telefon nie odpowiada, a goście imprezy nie są w stanie mu pomóc w odnalezieniu Boreckiej. Monika budzi się po tej dramatycznej nocy w pokoju hotelowym. Oszołomiona i zraniona szuka schronienia w bezpiecznym miejscu. Zwraca się o pomoc do swojej najbliższej przyjaciółki Oli. Jej mówi przerażającą prawdę o wydarzeniach minionej nocy. Czy Oli uda się uspokoić Monikę? Czy Monika odnajdzie w sobie siłę i odwagę by pójść na policję? Ksawery i Justyna szykują się do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, wspólnie mają dołączyć do koncertujących tam rodziców Justyny. Ksawery stara się pogodzić z faktem, że czeka go kariera muzyka a nie upragnione studia medyczne. W ostatniej chwili Ksawery otrzymuje zaskakującą wiadomość, która może zmienić jego plany. Jaką podejmie decyzję? Wybierze miłość czy swoje marzenia? Do Zeita z niezapowiedzianą wizytą i walizkami wpada Kaśka. Gospodarstwo zostawiła pod opieką Adriana i postanawia dać miastu oraz Jakubowi drugą szansę.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

STRZĘPY (3)

 • Odcinek serialu
 • 41 min

Monika wyznaje Piotrowi prawdę o tragicznej nocy, kiedy została skrzywdzona. Pamięta strzępy tego, co się stało. Niestety nie może przypomnieć sobie najważniejszego - twarzy oprawcy. Gdy wieczorem - zmęczona - zasypia, Piotr wymyka się z domu i dociera do hotelu i sali, w której odbywała się impreza. Zaczyna prowadzić swoje śledztwo. Monika mimo przeżytej tragedii musi wejść z powrotem w rutynę codzienności. Idzie do pracy, nie chce wzbudzać podejrzeń, nie chce być postrzegana jako ofiara. Czy znajdzie w sobie siłę by stawić czoła obowiązkom zawodowym i jednocześnie odnaleźć tego, kto zrobił jej krzywdę? Czy Monika odkryje, kto jest jej wrogiem a kto sprzymierzeńcem? Grzegorz postanawia wziąć sprawy sercowe w swoje ręce - i "na żywo" spotyka się z kobietami, z którymi umawiał się na portalu randkowym. Maraton trzech randek kończy się jednak totalną klapą. Zdesperowany Grzegorz idzie więc z Brandonkiem do centrum kulturalnego, w którym odbywają się zajęcia grupy wsparcia dla samotnych rodziców. Tam poznaje niezwykle uroczą Kornelię. Adrian i Zeit wspólnie, w tajemnicy przed Kaśką przeprowadzają brawurową akcję wyrzucenia jej męża z gospodarstwa. Polina mówi Adamowi prawdę o swoim trudnym życiu na Ukrainie i o synku, którego tam zostawiła…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TO MÓGŁ BYĆ KAŻDY Z NICH (4)

 • Odcinek serialu
 • 40 min

Monice wciąż trudno jest wrócić do normalności, choć otoczona jest rodziną i najczulszą troską ze strony Piotra. Strzępki wspomnień wracają do niej w niepokojących obrazach, przypominając o gwałcie i tamtej dramatycznej nocy. Monika mimo to nie załamuje się, jest zdeterminowana by odnaleźć sprawcę, by przywrócić spokój do swojego życia. Wróciła do pracy, nie może sobie pozwolić na chwilę słabości przed współpracownikami. Tym bardziej, że zbliża się również termin oddania pierwszego numeru pisma pod przewodnictwem Moniki, a ona wciąż jest pod ostrym obstrzałem i krytyką nieprzychylnych jej kolegów. Ostre spięcia na kolegiach redakcyjnych są na porządku dziennym. Czy Monice uda się udowodnić, że jest odpowiednią osobą na tym stanowisku?
W Bazie pojawia się Marta z zaskakującą propozycją, niestety niekorzystną dla Piotra. Szantażuje go i zapowiada, że jeśli nie zrobi tego o, co go prosi, to pożałuje. Piotr nie chcąc martwić Moniki, nie mówi jej nic o swoich kłopotach.
Adam decyduje się walczyć o to, co dla niego ważne i wyrusza na Ukrainę w poszukiwaniu Poliny. Wierzy, że jest dla nich przyszłość, jest gotów wiele poświęcić dla tego uczucia. Jakie sekrety Poliny odkryje? Ksawery niefortunnie rozpoczyna swoje pierwsze zajęcia na studiach medycznych. Dr Lipińska traktuje go bardzo surowo i obcesowo, jest niezadowolona z tego, że gwiazdor pop postanowił teraz zostać lekarzem. Uważa, to za fanaberię i zamierza zrobić wszystko by udowodnić Ksaweremu, że jego miejsce jest gdzie indziej.
Starczyńska nieoczekiwanie wraca do gry i otrzymuje nową propozycję zawodową. Czy znowu znajdzie się na szczycie show-biznesu?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZAMĘT (5)

 • Odcinek serialu
 • 41 min

Monika z zespołem wciąż ciężko pracują nad przygotowaniem pierwszego numeru pisma. Ku zaskoczeniu wszystkich, Monice udało się dokonać niemożliwego - namówiła wielką gwiazdę muzyczną, by została twarzą najnowszego pisma. W czasie sesji zdjęciowej z Kasią Nosowską, gratulacje świetnie wykonanej roboty składa Monice nawet Aniela. Czy między nimi nastąpi zawieszenie broni? Monika oprócz wykonywania obowiązków naczelnej, wciąż prowadzi swoje śledztwo. Staje się coraz bardziej odważna i zdeterminowana w rozmowach z tymi, których podejrzewa. Jej zachowanie, ciągłe pytania i podejrzliwość stają się nawet tematem rozmów jej współpracowników. Czy Monice przybędzie wrogów w redakcji? Marta, żona Piotra jest coraz bardziej zuchwała i niespodziewanie odwiedza w pracy Monikę. To nie będzie przyjemne spotkanie. Do tego Marta ma w zanadrzu kolejny plan - tym razem zarzuca sidła na Borysa… Robert przynosi zdjęcia z imprezy firmowej. Na jednym z nich Monika zauważa pewien szczegół, który przykuwa jej uwagę i uruchamia wspomnienia. Nagle Monika uświadamia sobie, kto mógł ją skrzywdzić. Postanawia odważnie stanąć oko w oko z tym, którego podejrzewa. Dochodzi do konfrontacji - czy Monika wreszcie odgadła prawdę? Kaśka pakuje się, postanawia wracać do siebie. Jest rozczarowana Jakubem i ich wspólnym życiem. Uważa, że Zeit ją oszukuje i być może nawet zdradza. Kuba jest honorowy i nie chce jej powiedzieć prawdy. Woli ją stracić, niż zmartwić tym, co wyprawiał jej ex mąż. Czy Zeit straci Kaśkę i drugą szansę na miłość, jaką dał mu los? Oprócz problemów prywatnych, Jakub również ma problemy w pracy. Produkcja nowego sezonu reality show, który nadzoruje Jakub, jest zagrożona. Starczyńska jako nowy doradca dyrektora stacji kwestionuje zestaw gwiazd, które mają wziąć udział w programie. Zeit i Svensson zostają postawieni przed ultimatum - muszą zrobić wszystko aby do programu ściągnąć najbardziej gorące nazwiska show- biznesu albo ich kariera w tej telewizji bardzo szybko się skończy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NIE JESTEŚ SAMA (6)

 • Odcinek serialu
 • 40 min

Monika i Piotr oglądają tajemnicze zdjęcia, które dostali od anonimowego nadawcy. Wygląda na to, że prześladowca Moniki staje się coraz bardziej zuchwały i zaczyna z nią przebiegłą grę. Niestety Monika jest wciąż daleka od odkrycia jego prawdziwej tożsamości. Każdy z otaczających ją w pracy mężczyzn wydaje się podejrzany. Czyżby wszyscy mieli jakieś sekrety i grzechy na sumieniu? Monika jest coraz bardziej zdezorientowana i wie, że może ufać tylko sobie, mimo to nie traci siły i woli by odnaleźć sprawcę. W redakcji "Sobą być" nastaje wreszcie dzień, na który wszyscy czekali. Pierwszy numer pisma czeka na akceptację zarządu. Rośnie presja sukcesu, wszystkie oczy zwrócone są teraz na redaktor naczelną, jednocześnie zagęszcza się atmosfera wokół śledztwa Moniki. Czy Monika podoła wszystkim wyzwaniom? Piotr składa do prokuratury zawiadomienie o kłamstwach Marty i jej przyjaciółek. Prawnik Marty ostrzega ją, że sprawa ta może mieć dla niej poważne konsekwencje, jeśli okaże się, że to ona kłamie. Marta nie zamierza się poddać. Przygotowuje kolejny plan swojej zemsty na mężu. Zeit postanawia wprowadzić Kaśkę do swojego zawodowego świata, przedstawiając ją na przyjęciu u Dyrektora Aktywnej TV ważnym współpracownikom. Niestety z powodu temperamentu Kaśki Jakub wpadnie w niezłe zawodowe kłopoty. Będzie musiał zdecydować, co jest dla niego ważniejsze - czy blichtr show-biznesu czy szczere uczucie, jakim darzy go Kaśka? Ksawery i doktor Lipińska przypadkiem spotykają się na koncercie rockowym. Rozmowa, drinki, muzyka - atmosfera sprzyja temu by się lepiej poznać, a doktor Lipińska wyraźnie zaczyna zauważać czar młodego Kryńskiego. Czy Ksawery da się uwieść seksownej Pani doktor?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MUSZĘ ZACZĄĆ OD NOWA (7)

 • Odcinek serialu
 • 41 min

Monika podejrzewa, że nie była jedyną kobietą wykorzystywaną w firmie. Staje się dla niej jasne, że dziwna atmosfera, która panuje w wydawnictwie maskuje szerszy problem. Mężczyzna lub mężczyźni z tej firmy wykorzystują pozycję władzy aby zastraszać pracujące kobiety, by nimi manipulować i kryć nieodpowiednie zachowania, być może nawet tuszować molestowanie seksualne. Niestety Borecka trafia na mur milczenia. Żadna z jej współpracownic nie chce pomóc, Monika powoli opada z sił i nadziei. Każdy krok, każdy dzień w pracy i w domu, każda noc pełna koszmarów - to wszystko staje się dla Moniki ciężarem nie do zniesienia. A co będzie jeśli nie uda jej się odnaleźć sprawcy? Czy będzie umiała ułożyć sobie życie na nowo i odzyskać spokój? Monika decyduje się na radykalny krok by uratować resztę szczęścia, które jej pozostało. Adam próbuje odzyskać swoją pozycję w pracy. Wpada na trop nieczystych zagrywek Starczyńskiej. Domyśla się, że to szantażem popularny piosenkarz został zmuszony do wystąpienia w reality-show. Czy uda mu się zdemaskować rywalkę zanim ta doszczętnie zniszczy mu karierę? Do Piotra dzwoni Pani z Ośrodka Adopcyjnego. Chce się upewnić czy Monika i Piotr nie zrezygnowali z adopcji. Formalnie sprawa Zośki może już trafić do sądu rodzinnego, potrzebny jest tylko akt ślubu Moniki i Piotra. Niestety na drodze ku temu stoi Marta. Grzegorz pojawia się na kolejnym spotkaniu grupy wsparcia dla mam. W tym samym czasie przychodzi tam Kornelia. Grzegorz zostaje zdemaskowany - nie jest żadnym terapeutą, lecz klientem Centrum. Kornelia robi mu kosmiczną awanturę. Czuje się wykorzystana i oszukana. Czy Grzegorzowi uda się przeprosić Kornelię? Gościnnie w odcinku zobaczymy Kasię Nosowską jako gwiazdę eventu prasowego promującego pierwszy numer magazynu Sobą Być.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BEZ STRACHU (8)

 • Odcinek serialu
 • 41 min

Monika zaczyna rozumieć, że Robert, którego podejrzewała o gwałt nie jest sprawcą. Kolejny ślepy zaułek, wydaje się że już nie ma dalszych możliwości by Monika mogła prowadzić swoje śledztwo. Wtedy ponownie śni jej się koszmar, który odblokowuje pamięć. Krok po kroku do Moniki wracają wspomnienia z tej dramatycznej nocy. Teraz już wie na pewno kto ją skrzywdził. Odkryta wreszcie prawda dodaje Monice sił i postanawia skonfrontować się z mężczyzną, który ją skrzywdził. Borecka doprowadza do spotkania z oprawcą twarzą w twarz. Czy Monika spojrzy mu w oczy i nie da się zastraszyć? W tych trudnych dla niej chwilach ogromnym wsparciem okaże się Borys, któremu Borecka zdecyduje się powiedzieć o gwałcie. Czy Borys znajdzie dowody winy, które pozwolą skazać mężczyznę w sądzie? Wydaje się, że walka Moniki o sprawiedliwość dopiero się zaczyna… Piotr znajduje sposób na ujawnienie kłamstw Marty. Marta jednak nie chce się pogodzić z porażką i wciąż nie ustaje w wysiłkach by go pogrążyć. Jej jedynym sprzymierzeńcem okazuje się Borys, którego uwiodła. Czy Borys wreszcie przejrzy manipulacje Marty? Ksawery próbuje zbliżyć się do Profesor Lipińskiej, ale tak konsekwentnie twierdzi, że nie umawia się ze studentami. Ale Ksawery tak łatwo się nie podda. Piotr przyłapuje Iwo z prochami i natychmiast wyrzuca go z Bazy. Zakochana w chłopcu Zośka ucieka za nim. Piotr mówi o wszystkim Monice i gdy nastolatka w końcu pojawia się u nich w domu i żadne argumenty słowne do niej nie docierają, wpada na pewien pomysł, w którym pomaga jej Ksawery. Adam jest na Ukrainie i rozpaczliwie szuka możliwości spotkania z Poliną. Wie, że jego ukochana jest w niebezpieczeństwie i chce zrobić wszystko by uwolnić ją i jej synka z rąk sadystycznego męża. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i tej nocy Polina będzie musiała walczyć o życie…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SAMA (9)

 • Odcinek serialu
 • 41 min

Monika rozpoczyna swoją walkę o sprawiedliwość. Wie, że tylko ukaranie gwałciciela przez sąd przyniesie jej spokój. Borys próbuje znaleźć dowody winy mężczyzny, którego o gwałt oskarża Borecka. Prokurator oficjalnie rozpoczyna postępowanie przygotowawcze do procesu. Niestety jest zaniepokojony małą ilością dowodów. Monika dostaje ostrzeżenie, że proces poszlakowy może nie zakończyć się skazaniem jej oprawcy. Jedyną jej nadzieją jest skłonienie innych pokrzywdzonych kobiet do wyznania w sądzie prawdy. Borecka wie, że były inne ofiary, ale czy uda jej się zburzyć mur milczenia? Nieoczkiwane wsparcie i pomocną dłoń do Moniki wyciąga…Aniela. Ogromnym wsparciem dla Moniki jest również Piotr. Jego miłość i siła przywracają Monice wiarę w to, że mimo krzywdy której doznała, jeszcze wszystko między nimi może się ułożyć. Adam wraz z Poliną i jej synkiem desperacko próbują uciec z Ukrainy. Niestety zatrzymuje ich policja. Czy uda im się bezpiecznie przekroczyć granicę? Ksawery i dr Lipińska postanawiają nie walczyć z pożądaniem, jakie do siebie czują. Niestety, nieoczekiwanie między nimi pojawia się ktoś Trzeci…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TO KONIEC (10)

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Monika staje na sali rozpraw oko w oko ze swoim gwałcicielem. Wspierają ją ukochani rodzice oraz Piotr. Monika, opowiada o tamtym strasznym wieczorze. Jak została odurzona i zgwałcona, jednoznacznie wskazuje na sali swojego oprawcę. Zeznania przynoszą jej ulgę i spokój, dla Moniki najważniejsze jest, że wreszcie zna prawdę. Nie okazuje już strachu, nie jest ofiarą, jest kobietą walczącą o sprawiedliwość. Tylko czy w obliczu wyłącznie dowodów poszlakowych i braku świadków popierających prawdziwość zarzutów, sądowi wystarczy dramatyczne zeznanie Moniki?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 04:27:46
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.