Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OKO ZA OKO

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Premiera:
  2018. 10. 03
 • Barwny, 18 odcinków x ok. 43-47 min

  Seria 1: Odcinki 1-18. Emisja: 3 października - 29 listopada 2018.
  Seria 2: Odcinki 19-. Emisja: jesień 2019.

  Lokacje: Warszawa, m.in. Szpital Świętej Elżbiety - Mokotowskie Centrum Medyczne przy ulicy Goszczyńskiego 8.

Serial obyczajowy serial rozgrywający się w środowisku warszawskich prawników. Głównymi bohaterami produkcji jest małżeństwo Anny i Macieja Wysockich. Ona jest wziętym adwokatem, a on ostrym prokuratorem. Poznajemy ich w dniu, w którym ich związek kończy się bardzo burzliwym rozwodem. Ich prywatny spór zaogniają kolejne, niekiedy bardzo ostre konfrontacje. Dochodzi do nich na gruncie zawodowym pomiędzy niezwykle skutecznym i nieprzejednanym prokuratorem a wybijającą się na niezależność zdolną adwokat. Prywatnie byli małżonkowie, choć skłóceni ze sobą, dla dobra ich dzieci, Zuzanny i Franciszka, utrzymują stały kontakt. Inni bohaterowie to prokurator Izabela Gryc i mecenasa Konstanty Litwicki, którzy rywalizują ze sobą przy tych samych sprawach sądowych. Gdy ich drogi się krzyżują iskrzy niemiłosiernie. Tytułowa dewiza nawiązuje do rozgrywających się na różnych poziomach konfliktów, w których naprzeciw siebie stają niegdyś szczęśliwi małżonkowie Anna i Maciej Wysoccy, ich współpracownicy Izabela Gryc i Konstanty Litwicki oraz strony postępowań, jakie prowadzą ci prawnicy. W rozgrywce tej drugiej pary, oprócz argumentów oskarżenia i obrony, ścierają się cięty język i twardy charakter Izabeli z urokiem osobistym i nieprzeciętnym tupetem Konstantego. Ich twardej rywalizacji towarzyszy specyficzny "flirt" oparty na wzajemnych uszczypliwościach, impertynencjach i prowokujących wyzwaniach. W każdej ze spraw, w której prawnicy stoją po przeciwnych stronach, analizując dowody i poszukując argumentów muszą rozwiązać tę samą zagadkę. Choć grają przeciw sobie, każde z nich musi przede wszystkim poznać prawdę i liczą na to, że będzie ona po ich stronie i zapewni im wygraną w sądzie. W tle toczy się zagadkowa sprawa, w jaką uwikłana została kancelaria adwokacka należąca do Marii Zakrzewskiej-Witt, szefowej, mentorki i przyjaciółki mecenas Anny Wysockiej. Zarzuty, jakie postawiono Marii i akcja prokuratury, kierowana przez Macieja Wysockiego, są dla Anny szokiem. Jest pewna, że sprawa została sfingowana, ale próbując wszystko wyjaśnić napotyka na coraz bardziej niepokojące i tajemnicze tropy. [Na podstawie materiałów prasowych opracował Robert Kufel]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Anna i Maciej Wysoccy spotykają się w sądzie na własnej sprawie rozwodowej. Anna ma dowody na niewierność męża, ale Maciej, który nie chce się pogodzić się z jej odejściem i nie zamierza poddać się bez walki, to twardy przeciwnik. Podczas burzliwej rozprawy gotów jest zagrać naprawdę ostro. Jednak, gdy nagle na sali sądowej pojawia się Natalia, która sprawia, że jego serce w jednej chwili mięknie i mężczyzna wycofuje się z ataku. Przegrany, z trudem przyjmuje swoją porażkę, powtarzając, że Anna jeszcze do niego wróci. Tymczasem ona musi poradzić sobie z emocjami rozżalonej rozpadem rodziny nastoletniej córki Zuzi i kilkuletniego synka Franka. Otuchy dodaje jej szefowa Maria, która jest dla niej jak matka. Anna nawet nie podejrzewa, że wkrótce sama będzie jedynym wsparciem dla swojej mentorki i przyjaciółki, a swoją pierwszą sprawę o morderstwo będzie musiała prowadzić zdana wyłącznie na siebie i jeszcze mniej od niej doświadczonego kolegę Konstantego Litwickiego. Do kancelarii adwokackiej wkracza bowiem nagle CBA z prokuratorem Maciejem Wysockim na czele, który aresztuje Marię Zakrzewską-Witt. Zaszokowana Anna myśli, że były mąż odgrywa się na niej wykorzystując swoją pozycję, a nim zdąży ochłonąć i zastanowić się jak ratować przyjaciółkę i kancelarię w opustoszałym biurze zjawia się żona oskarżonego o morderstwo znanego biznesmena Gajewskiego. Konstanty Litwicki, którego nic nie jest w stanie zbić z tropu, wbrew Annie przyjmuje tę sprawę. Wszystko wskazuje na to, że Gajewski zamordował swoją kochankę, choć twierdzi, że został wrobiony w zbrodnię, więc prokurator Wysocki jest pewny swej wygranej przeciwko takiemu żółtodziobowi jak Konstanty. Ale gdy Anna staje do walki brak doświadczenia w sprawach karnych dwójka adwokatów nadrabia determinacją, kreatywnością i wnikliwością, a dodatkowo motywuje ich rywalizacja, w której do głosu często dochodzą uczucia. Podczas gdy między Anną i Maciejem wciąż utrzymuje się napięcie i ciągle grają emocje, Konstanty, któremu wpadła w oko Izabela Gryc, próbuje zrobić wrażenie na nieprzystępnej asystentce prokuratora, licytując się z nią na cięte riposty i śmiałe wyzwania.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Patrycja, sekretarka w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  mecenas Maria Zakrzewska-Witt, szefowa Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy", mentorka i przyjaciółka Anny Wysockiej
  Paulina Gajewska, żona Witolda
  Witold Gajewski, prezes firmy "Plastic Crown"
  Oliwier Popławski, masażysta w fitness clubie "Primetime"
  sędzia Wydziału Rodzinnego Sądu Okręgowego w Warszawie prowadząca rozprawę rozwodową Anny i Macieja Wysockich
  Magda, masażysta w fitness clubie "Primetime"
  Krystyna, osadzona w areszcie śledczym w jednej celi razem z mecenas Marią Zakrzewską-Witt
  mecenas Łukasz Żak, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  mecenas Eryk, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  mecenas Olga, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Łukasz Nawrocki, funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego
  sierżant Służby Więziennej, strażnik w areszcie śledczym, w którym osadzona została mecenas Maria Zakrzewska-Witt
  Jarosław Kamowski, ps. "Orzeł", mafioso, diler narkotyków
  Sylwia Zarzycka, kobieta zamordowana przez Romana Cichego, byłego dyrektora ds. marketingu w firmie "Plastic Crown"

2

 • Odcinek serialu
 • 47 min

Anna i Maciej Wysoccy zostają wezwani do szkoły, gdzie Franek pobił się z kolegą. Oboje zdają sobie sprawę, że syn przeżywa rozpad ich małżeństwa. Maciek próbuje wzbudzić w Annie poczucie winy, że to wszystko przez jej decyzję o rozwodzie. Usiłuje ją też przekonać, że powinna zrezygnować z prowadzenia sprawy Gajewskiego i wrócić do spraw rozwodowych, w których dotąd się specjalizowała. To tylko prowokuje Annę by dać ex-małżonkowi nauczkę. Nakazuje mu do końca dnia zająć się synem, które to zadanie szybko przerasta zapracowanego prokuratora, a nawet jego asystentkę. Tymczasem Anna odwiedza w areszcie Marię. Zastaje ją w nienajlepszym stanie i zatajając prawdziwą sytuację w kancelarii uspokaja, że wszystko jest w porządku. Wysocka postanawia jak najszybciej wyciągnąć Marię z aresztu i bezzwłocznie składa w sądzie odpowiedni wniosek. Z wyjaśnień Zakrzewskiej-Witt wynika, że pieniądze, które uznano za łapówkę dla niej, są depozytem od klienta, w który wchodziło również jej wynagrodzenie. Gdy Wysocki zatrzymuje i przesłuchuje Romana Cichego - mężczyznę, który po zwolnieniu chciał zemścić się na Gajewskim, detektyw współpracujący z adwokatami wpada na nowy, obiecujący trop. Konstanty Litwicki także dokonuje paru odkryć, które pozwalają jemu i Annie połączyć pewne fakty.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Po śmierci Oliviera trwa śledztwo. Tym razem dowody prowadzą Macieja Wysockiego do baru "Hawajska Bryza". Prokurator odkrywa, że młody trener był uczulony na orzeszki arachidowe i że zmarł, bo alergen trafił do jego posiłku. Konstanty Litwicki bada za to nowy trop, który wiąże się z Józefem Rowickim, konkurentem Gajewskiego z rynku plastiku. Tymczasem Anna odbiera telefon ze szkoły z informacją, że Zuza poszła na wagary i zniknęła. Stan zdrowia Marii Zakrzewskiej-Witt, która nadal przebywa w areszcie, gwałtownie się pogarsza.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  mecenas Maria Zakrzewska-Witt, szefowa Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy", mentorka i przyjaciółka Anny Wysockiej
  Paulina Gajewska, żona Witolda
  Witold Gajewski, prezes firmy "Plastic Crown"
  Ernest Duchnicki, ps. "Motyl", gangster, który doprowadził do aresztowania mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt i przyczynił się do jej śmierci
  Mieszko Gajewski, syn Pauliny i Witolda
  Mieszko Gajewski, syn Pauliny i Witolda
  Roman Cichy, były dyrektor ds. marketingu w "Plastic Crown"
  Krystyna, osadzona w areszcie śledczym w jednej celi razem z mecenas Marią Zakrzewską-Witt
  sędzia Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Warszawie prowadzący rozprawę przeciwko Witoldowi Gajewskiemu
  Józef Rowicki, prezes firmy "Rylex" konkurencyjnej dla "Plastic Crown"
  Luiza Śniadko, recepcjonistka w hotelu & SPA "Kormoran"
  Magda, masażysta w fitness clubie "Primetime"
  Igor Strzelecki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Antoni, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  sąsiadka Kaliny, koleżanki Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Kalina, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Gabriela Mikuta, matka Jana Kazimierza
  Jan Kazimierz Mikuta, syn Gabrieli
  sierżant Służby Więziennej, strażnik w areszcie śledczym, w którym osadzona została mecenas Maria Zakrzewska-Witt
  Jarosław Kamowski, ps. "Orzeł", mafioso, diler narkotyków
  Oliwier Popławski, masażysta w fitness clubie "Primetime"
  chłopak, sąsiad Jarosława Kamowskiego, ps. "Orzeł", mafiosa, dilera narkotyków

4

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Maciej Wysocki kolejny raz spotyka się z Natalią, swoją kochanką, przez którą rozpadło się jego małżeństwo. Anna bierze udział w pogrzebie Marii, na którym zjawia się także Jan, syn zmarłej. Kilka godzin później z Wysocką kontaktuje się też "Marek" - ostatni klient mecenas Zakrzewskiej-Witt, który zdeponował w jej sejfie sporą ilość gotówki. Mężczyzna umawia się z prawniczką w parku i nagle podczas spotkania umiera. Tuż przed śmiercią zdradza jednak, że Marię wrobiono w przestępstwo. Kilka godzin później mecenas Wysocka zostaje brutalnie zaatakowana. Tymczasem Zuza wchodzi w szkole w konflikt z jednym z kolegów - Igorem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  Patrycja, sekretarka w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  mecenas Maria Zakrzewska-Witt, szefowa Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy", mentorka i przyjaciółka Anny Wysockiej
  ksiądz odprawiający uroczystości pogrzebowe mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt
  Ernest Duchnicki, ps. "Motyl", gangster, który doprowadził do aresztowania mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt i przyczynił się do jej śmierci
  Igor Strzelecki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Antoni, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie
  Wanda Kamowska, matka Jarosława i Filipa; w napisach nazwisko: Joanna Fedorowicz-Żurawska
  Oskar Dębski
  Filip Kamowski, chłopiec cierpiący na wrodzoną ślepotę Lebera, syn Wandy i brat Jarosława
  chłopak, sąsiad Jarosława Kamowskiego, ps. "Orzeł", mafiosa, dilera narkotyków
  Kalina, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  prof. dr hab. n. med. Paweł Bińczyc, lekarz chirurg, ordynator Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie, oskarżony o nieumyślne doprowadzenie do śmierci swojej pacjentki Eweliny Piaseckiej
  Marcin Marek vel Marek Zawierucha, mężczyzna skazany za pedofilię zamordowany w parku przez Jarosława Kamowskiego, ps. "Orzeł, mafiosa, dilera narkotyków
  Jarosław Kamowski, ps. "Orzeł", mafioso, diler narkotyków; nie występuje w napisach

5

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Prokurator Maciej Wysocki nadal szuka "Motyla" - bandyty, który doprowadził do aresztowania Marii Zakrzewskiej-Witt i w efekcie przyczynił się do jej śmierci. Tymczasem do prokuratury trafia rodzina kobiety, która zmarła po operacji guza wątroby. Bliscy chorej oskarżają o jej śmierć chirurga, prof. dr hab. n. med. Pawła Bińczyca. Lekarz prosi o pomoc Annę Wysocką i Konstantego Litwickiego. Wkrótce mecenas Litwicki postanawia namówić Izę Gryc na kolejny, ryzykowny zakład.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  Patrycja, sekretarka w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"; nie występuje w napisach
  prof. dr hab. n. med. Paweł Bińczyc, lekarz chirurg, ordynator Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie, oskarżony o nieumyślne doprowadzenie do śmierci swojej pacjentki Eweliny Piaseckiej
  Karol Piasecki, syn Eweliny Piaseckiej, pacjentki Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie operowanej przez ordynatora prof. dr hab. n. med. Pawła Bińczyca, która zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po dożylnym podaniu penicyliny; w napisach nazwisko aktora: Kaufman
  Marta Piasecka, żona Karola i synowa Eweliny Piaseckiej, pacjentki Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie operowanej przez ordynatora prof. dr hab. n. med. Pawła Bińczyca, która zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po dożylnym podaniu penicyliny
  doktor Jerzy Karaś, lekarz chirurg na Oddziale Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie asystujący prof. dr hab. n. med. Pawłowi Bińczycowi podczas zabiegu operacyjnego Eweliny Piaseckiej, która zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po dożylnym podaniu penicyliny
  Marcin Marek vel Marek Zawierucha, mężczyzna skazany za pedofilię zamordowany w parku przez Jarosława Kamowskiego, ps. "Orzeł, mafiosa, dilera narkotyków
  Ernest Duchnicki, ps. "Motyl", gangster, który doprowadził do aresztowania mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt i przyczynił się do jej śmierci
  Jarosław Kamowski, ps. "Orzeł", mafioso, diler narkotyków
  Igor Strzelecki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie
  Antoni, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Alicja Kołasińska
  "Blachara", dziewczyna Ernesta Duchnickiego, ps. "Motyl", gangstera, który doprowadził do aresztowania mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt i przyczynił się do jej śmierci
  Ewa, pielęgniarka operacyjna na Bloku Operacyjnym Szpitala Wilanowskiego w Warszawie, kochanka prof. dr. hab. n. med. Pawła Bińczyca
  Krystyna, pielęgniarka na Oddziale Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie
  lekarz anestezjolog w Szpitalu Wilanowskim w Warszawie
  Dominika Bilska
  dziewczyna w barze podrywana przez mecenasa Konstantego Litwickiego
  Dominika Typa
  dziewczyna w barze podrywana przez mecenasa Konstantego Litwickiego
  dziewczyna w barze podrywana przez mecenasa Konstantego Litwickiego
  sąsiad Karola i Marty Piaseckich
  pacjent Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie
  Katarzyna Duchnicka, matka Janki i była żona Ernesta, ps. "Motyl", gangstera, który doprowadził do aresztowania mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt i przyczynił się do jej śmierci; nie występuje w napisach

6

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Detektyw ustala, że profesora Bińczyca mogła wrobić podczas operacji pielęgniarka, z którą miał romans. Tymczasem Izabela i "Szlaban" próbują zdobyć dowody na to, że chirurg bierze od pacjentów łapówki, a odkrywają, że lekarz jest prawdopodobnie narkomanem. Zuza ma coraz większe problemy przez Igora - kolegę ze szkoły, który publicznie ją ośmiesza i upokarza.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Patrycja, sekretarka w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  prof. dr hab. n. med. Paweł Bińczyc, lekarz chirurg, ordynator Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie, oskarżony o nieumyślne doprowadzenie do śmierci swojej pacjentki Eweliny Piaseckiej
  doktor Jerzy Karaś, lekarz chirurg na Oddziale Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie asystujący prof. dr hab. n. med. Pawłowi Bińczycowi podczas zabiegu operacyjnego Eweliny Piaseckiej, która zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po dożylnym podaniu penicyliny
  Ewa, pielęgniarka operacyjna na Bloku Operacyjnym Szpitala Wilanowskiego w Warszawie, kochanka prof. dr. hab. n. med. Pawła Bińczyca
  Krystyna, pielęgniarka na Oddziale Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie
  Karol Piasecki, syn Eweliny Piaseckiej, pacjentki Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie operowanej przez ordynatora prof. dr hab. n. med. Pawła Bińczyca, która zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po dożylnym podaniu penicyliny; w napisach nazwisko aktora: Kaufman
  Marta Piasecka, żona Karola i synowa Eweliny Piaseckiej, pacjentki Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie operowanej przez ordynatora prof. dr hab. n. med. Pawła Bińczyca, która zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po dożylnym podaniu penicyliny
  Elżbieta, ciotka Karola Piaseckiego, syna Eweliny Piaseckiej, pacjentki Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie operowanej przez ordynatora prof. dr hab. n. med. Pawła Bińczyca, która zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po dożylnym podaniu penicyliny
  Igor Strzelecki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  pacjent Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wilanowskiego w Warszawie
  Adrianna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Karolina, uczennica Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Antoni, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  lekarz, biegły sądowy zeznający w Sądzie Okręgowym w Warszawie w procesie prof. dr. hab. n. med. Pawła Bińczyca
  sędzia Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Warszawie
  Patryk Kolski, student i barman w klubie "Karuzela", którego stałym bywalcem był prof. dr. hab. n. med. Paweł Bińczyc; w napisach nazwisko: Danilewicz
  komisarz Kamil Napieralski, policjant, mąż Beaty i kochanek Moniki Butny
  Teresa Grzybalska, matka Beaty, żony komisarza Kamila Napieralskiego
  Monika Butny, dobra znajoma prokurator Izabeli Gryc, kochanka komisarza Kamila Napieralskiego
  sąsiad Beaty i Kamila Napieralskich

7

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Natalia chce zamieszkać z Maciejem, ale jej kochanek nie wita tego pomysłu z entuzjazmem. Dziewczynie jest z tego powodu bardzo przykro. Franek opowiada Annie o problemach, które ma w szkole jego siostra. Zszokowana Wysocka postanawia interweniować w szkole, do której chodzi córka, a towarzyszący jej Maciej wdaje się od razu w konflikt z matką Igora, który prześladuje jego córkę - znaną dziennikarką Kingą Strzelecką. Tymczasem Konstanty Litwicki niepokoi się, bo ojciec nagle przestał odpowiadać na jego telefony. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zajmuje się nową sprawą - morderstwem Beaty, żony policjanta, komisarza Kamila Napieralskiego. Kobieta zginęła od strzału w serce, z broni męża. Jedną z podejrzanych jest Monika Butny... która okazuje się dobrą znajomą Izabeli Gryc.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Patrycja, sekretarka w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  Mateusz, trener piłki nożnej, adorator Anny Wysockiej
  komisarz Kamil Napieralski, policjant, mąż Beaty i kochanek Moniki Butny
  Monika Butny, dobra znajoma prokurator Izabeli Gryc, kochanka komisarza Kamila Napieralskiego
  Igor Strzelecki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Kinga Strzelecka, dziennikarka, matka Igora, ucznia Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolegi Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Antoni, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Teresa Grzybalska, matka Beaty, żony komisarza Kamila Napieralskiego
  sąsiad Beaty i Kamila Napieralskich
  Tomasz Król, skazany za rozboje, śledztwo w sprawie którego prowadził komisarz Kamil Napieralski
  Paweł Podsiadlik, były policjant prowadzący przed laty śledztwo w sprawie Moniki Butny, która zamordowała swojego męża
  Witold, policjant prowadzący czynności dochodzeniowo-śledcze na miejscu morderstwa Beaty Napieralskiej
  Adrianna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Karolina, uczennica Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Beata Napieralska, córka Teresy Grzybalskiej i żona komisarza Kamila Napieralskiego

8

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Anna Wysocka spotyka się z Janem Marią Zakrzewskim-Witt, synem Marii, na odczytaniu jej testamentu. Mężczyzna zostaje właścicielem kancelarii, w której m.in. ona pracuje. Kilka godzin później mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt spotyka w siedzibie Sądu Okręgowego prokuratora Macieja Wysockiego. Ich rozmowa niemal kończy się bójką. Prokurator Wysocki kontynuuje śledztwo dotyczące śmierci Beaty Napieralskiej, żony policjanta. Przesłuchuje w tej sprawie Monikę Butny, który mogła obserwować dom ofiary i miała motyw by ją zamordować. Mąż zmarłej zaczyna grozić Monice, dziewczynie, z którą miał romans i która odwiedziła jego żonę tuż przed śmiercią. Podczas procesu toczącego się przed Sądem Okręgowym w Warszawie na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Monika Butny zostaje uniewinniona a w stan oskarżenia o zamordowanie swojej żony Beaty zostaje postawiony jej mąż Kamil Napieralski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Patrycja, sekretarka w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  Mateusz, trener piłki nożnej, adorator Anny Wysockiej
  komisarz Kamil Napieralski, policjant, mąż Beaty i kochanek Moniki Butny
  Monika Butny, dobra znajoma prokurator Izabeli Gryc, kochanka komisarza Kamila Napieralskiego
  Teresa Grzybalska, matka Beaty, żony komisarza Kamila Napieralskiego
  Beata Napieralska, córka Teresy Grzybalskiej i żona komisarza Kamila Napieralskiego
  Adrian Kalinowski, komendant zmiany Straży Ochrony Kolei, przyjaciel Mikołaja Rębisza, kibica drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Mikołaj Rębisz, kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ, przyjaciel Adriana Kalinowskiego
  kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Paweł Podsiadlik, były policjant prowadzący przed laty śledztwo w sprawie Moniki Butny, która zamordowała swojego męża
  Adrianna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Karolina, uczennica Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, koleżanka Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Kinga Strzelecka, dziennikarka, matka Igora, ucznia Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolegi Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Igor Strzelecki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  sędzia Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Warszawie prowadzący rozprawę przeciwko Monice Butny
  Inga Kośmider, ratownik medyczny w karetce pogotowia ratunkowego biorąca udział w akcji reanimacyjnej Beaty Napieralskiej, potem szantażowana przez jej męża komisarza Kamila Napieralskiego
  Witold, policjant prowadzący czynności dochodzeniowo-śledcze na miejscu morderstwa Beaty Napieralskiej
  Wojciech Karkau
  starszy posterunkowy, policjant eskortujący Monikę Butny na przesłuchanie do siedziby Prokuratury Okręgowej w Warszawie
  sąsiadka Ingi Kośmider, ratownik medycznej w karetce pogotowia ratunkowego biorącej udział w akcji reanimacyjnej Beaty Napieralskiej, potem szantażowanej przez jej męża komisarza Kamila Napieralskiego
  Michalina Dróżdż, kobieta w sprawie przeciwko której przed laty śledztwo prowadził komisarz Kamil Napieralski, także jego kochanka
  Lucyna Wolniak, kobieta w sprawie przeciwko której przed laty śledztwo prowadził komisarz Kamil Napieralski, także jego kochanka

9

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Konstanty Litwicki wpada w panikę, bo zamieszkały przez niego apartament formalnie należący do jego ojca Romualda zajmuje komornik. Anna Wysocka odkrywa, że jej nowy szef - syn Marii - od kilku lat ma "problem" z hazardem i związał się z mafią. Natalia oznajmia Maciejowi, że jest w ciąży. Wysocki z tego faktu wcale się nie cieszy. W pracy prokurator bada z kolei sprawę morderstwa 22-letniego Rafała Kostrzewskiego, który zginął od uderzenia w głowę. A głównego podejrzanego - Mikołaja Rębisza - reprezentuje Anna, którą zatrudnia przyjaciel chłopaka - Adrian Kalinowski. Tymczasem matka zmarłego Mikołaja opowiada Izabeli Gryc o swojej córce - Sylwii - która wyjechała do pracy za granicę i nagle zniknęła. Prokurator Gryc postanawia dziewczynę odszukać. O pomoc prosi starszego aspiranta Jarosława Watę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Patrycja, sekretarka w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  Mateusz, trener piłki nożnej, adorator Anny Wysockiej
  Adrian Kalinowski, komendant zmiany Straży Ochrony Kolei, przyjaciel Mikołaja Rębisza, kibica drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Mikołaj Rębisz, kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ, przyjaciel Adriana Kalinowskiego
  Kostrzewska, matka Rafała i Sylwii
  matka Mikołaja Rębisza, kibica drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Małgorzata, przyjaciółka Sylwii Kostrzewskiej, siostry Rafała
  Sebastian Skrzynecki ps. "Bastion", kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Igor Strzelecki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolega Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  Kinga Strzelecka, dziennikarka, matka Igora, ucznia Szkoły Podstawowej nr 100 w Warszawie, kolegi Zuzanny Wysockiej, córki Anny i Macieja
  przygodna kochanka mecenasa Konstantego Litwickiego
  kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Józef, technik kryminalistyki
  starszy sierżant Michał Puławski, policjant asystujący Stefanowi Pająkowi, komornikowi sądowemu przy Sądzie Rejonowym w Warszawie, w zajęciu apartamentu należącego do Romualda Litwickiego, ojca Konstantego
  kibic drużyny piłkarskiej Stalowi Południe
  Leonardo Marques
  Latynos, klient baru podrywający prokurator Izabelę Gryc

10

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Izabela Gryc odkrywa, że Adrian Kalinowski pracuje w pobliżu miejsca, gdzie zniknęła Sylwia - w Straży Ochrony Kolei. Pani prokurator jest pewna, że problemy dziewczyny łączą się ze śmiercią jej brata. Tymczasem "Szlaban" poruszony rozmową z matką Rafała i Sylwii jest gotów na wszystko by zaginioną dziewczynę odszukać. Z kolei mecenas Anna Wysocka dowiaduje się w końcu, że kochanka Macieja jest w ciąży. I sama postanawia spędzić wieczór z Mateuszem, trenerem piłki nożnej, który od dawna ją adoruje. Doskonale bawi się w jego towarzystwie, aż do chwili, kiedy przychodzi opamiętanie. Konstanty Litwicki podsłuchuje przypadkiem w kancelarii rozmowę nowego szefa z "biznesmenami", którzy... planują oszustwo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  mecenas Anna Wysocka, adwokat, była żona Macieja
  Maciej Wysocki, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były mąż Anny
  Izabela Gryc prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, asystentka Macieja Wysockiego
  mecenas Konstanty Litwicki, adwokat w Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  Zuzanna Wysocka, córka Anny i Macieja
  Franciszek Wysocki, syn Anny i Macieja
  mecenas Jan Maria Zakrzewski-Witt, syn mecenas Marii Zakrzewskiej-Witt, po jej śmierci właściciel Kancelarii Adwokackiej "Zakrzewska-Witt i Partnerzy"
  starszy aspirant Jarosław Wata ps. "Szlaban", policjant
  detektyw Hubert Cisło
  Enrico Buscema
  Gigi, barman w barze
  Natalia Kot, kochanka prokuratora Macieja Wysockiego
  Mateusz, trener piłki nożnej, adorator Anny Wysockiej
  Adrian Kalinowski, komendant zmiany Straży Ochrony Kolei, przyjaciel Mikołaja Rębisza, kibica drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Mikołaj Rębisz, kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ, przyjaciel Adriana Kalinowskiego
  Sylwia Kostrzewska, siostra Rafała
  Kostrzewska, matka Rafała i Sylwii
  Sebastian Skrzynecki ps. "Bastion", kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  kibic drużyny piłkarskiej Szarża Północ
  Witold Nawrocki, właściciel sklepu z koszulkami drużyn piłkarskich
  Małgorzata, przyjaciółka Sylwii Kostrzewskiej, siostry Rafała
  sędzia Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Warszawie
  Leonardo Marques
  Latynos, klient baru podrywający prokurator Izabelę Gryc
  dziewczyna więziona wraz z Sylwią Kostrzewską
  chłopak, sąsiad Jarosława Kamowskiego, ps. "Orzeł", mafiosa, dilera narkotyków; nie występuje w napisach
2023.01.18 00:14:48
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.