Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WE WSI GADAJĄ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 13 min

Metaforyczna historia. Dwóch romskich chłopców słyszy plotki o mieszkającym samotnie w lesie staruszku, który dorobił się fortuny będąc w Afryce. Postanawiają sprawdzić ile jest w tym prawdy. Jeden z nich przeczuwa, że wyprawa może skończyć się nieszczęściem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Skierniewice (Mały Festiwal Filmów Polskich "Tosiek")-Nagroda Publiczności
 • 2018
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Fabuła
  za "historię, która wywraca fabularne klisze korzystając przy tym ze schematu bajki, za wielowątkowość oraz podjęcie uniwersalnych tematów, jakże popularnych w obecnym czasie"
 • 2019
  Selb (Grenz-Landfilmtage)-Nagroda miasta Selb dla najlepszego filmu wschodnioeuropejskiego
 • 2019
  Rzeszów (Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "KinoLub")-Wyróżnienie Jury Dziecięcego
 • 2019
  Barcin (Barć Film Festiwal)-I Nagroda
2023.01.18 01:12:05
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.