Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ART-B. MADE IN POLAND

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 6 odcinków x ok. 45 min

Film dokumentalny w sześciu odcinkach o Art-B, zrealizowany dla stacji Canal+ Discovery, który opowiada historię spółki i jej właścicieli na tle transformacji ustrojowej. Cała sprawa Art-B od początku obrastała w mnóstwo zdarzeń, nazwisk, dat, zagmatwanych działań oraz zwrotów akcji. Opowieść w serii „Art-B. Made in Poland” prowadzona jest w sposób zrozumiały i przystępny dla współczesnego widza z perspektywy wielu osób, uczestników tamtych wydarzeń. Dzięki temu opowieść jest wielowymiarowa i niejednostronna w swym przekazie. Bardzo istotne jest także przybliżenie tła historycznego. W cyklu dokumentalnym rozmawialiśmy z osobami podejmującymi kluczowe decyzje w tamtym czasie, takimi jak między innymi.: Prezydent Lech Wałęsa, minister Andrzej Milczanowski, płk. Adam Dębiec, gen. Gromosław Czempiński…

Odcinek 1: ANATOMIA AFERY: Zaglądamy za kulisy pierwszej wielkiej afery finansowej III RP. Co się zmieniło w systemie bankowym, jak potoczyły się losy głównych bohaterów i czy sprawa “Art-B” nadal żyje w świadomości Polaków? W serialu usłyszymy opinię takich ludzi jak: prezydenta Lecha Wałęsy, prezes narodowego banku polskiego Andrzeja Topińskiego, wiceminister finansów Stefana Kawalca i wielu innych.
Odcinek 2: POCZĄTKI: W drugim odcinku cofamy się do wczesnych lat młodości głównych bohaterów. Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski wspominają swoich rodziców, swoje dzieciństwo oraz jakie mieli marzenia. Opowiadają o tym jak długą i ciekawą drogę przebyli, by te marzenia stały się rzeczywistością. Przytaczają wspomnienia o początkach firmy Art-B i o tym, jak zostali wspólnikami.
Odcinek 3: TAKIE TO BYŁY CZASY: Trzeci odcinek serii „Art-B. Made in Poland” skupia się na źródłach potęgi Art-B. Bagsik i Gąsiorowski opowiedzą jak kupując drożej w Korei i sprzedając taniej w Polsce zarabiali ogromne pieniądze. Jaki w tym udział miał Plan Balcerowicza, oraz kontakty związane ze środowiskami protestanckimi. Dlaczego ich zyski z inwestycji dochodziły nawet do 18 tys. procent w skali roku. Tak rodził się kapitalizm nad Wisłą.
Odcinek 4: OPERACJA MOST: odcinekopowie o nieznanej roli Art-B w tajnej operacji przerzutu Żydów ze Związki Radzieckiego do Izraela pod kryptonimem Operacja Most. Uczestnicy tamtych wydarzeń opowiedzą co stało za sukcesem tego ogromnego przedsięwzięcia oraz jakie były międzynarodowe skutki tamtych wydarzeń. Jaki mieli w niej udział? Jak udawało się unikać zamachów terrorystycznych? Czy miało to wpływ na ich dalsze losy?
Odcinek 5: A BYŁO TAK PIĘKNIE: W tym odcinku przyjrzymy się m.in. próbie uratowania zagrożonego Zakładu Ursus przez spółkę Art-B. Dzięki temu biznesowi Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik wkraczają w świat mediów. Gazety zaczynają zastanawiać się kim są tajemniczy biznesmeni i w jaki sposób udało im się dojść do tak imponującego majątku. Media rozpędzają się w domysłach, zadając sobie pytanie „oszukiwali, czy nie oszukiwali’?Jak rozpętała się wielka afera? I kto został tak naprawdę poszkodowany?
Odcinek 6: NIEDOKOŃCZONA HISTORIA: W finałowym odcinku serii dowiemy się jakie były konsekwencje wybuchu Afery Art-B w życiu jej uczestników. Bohaterowie wydarzeń opowiedzą, co robią dziś i jaki stosunek mają do spraw sprzed lat. Wokół nich powstało mnóstwo mitów. Co było prawdą a co faktami medialnymi? Czemu likwidacja Art-B trwa do dziś?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 05:30:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski