Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GORZKA MIŁOŚĆ

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1989
 • Premiera:
  1993. 01. 23
 • Gatunek:
  Melodramat
 • Barwny, 4 odcinki x ok. 45 min

Obydwoje są młodzi, obydwoje pochodzą z tej samej mieszczańskiej klasy, choć z ogromnie odległych jej krańców. Mają różne charaktery, sposoby bycia, pojęcie o życiu. W dobrych chwilach starają się znaleźć kompromis. Na ogół bezskutecznie. Są do siebie przywiązani, niekiedy tylko skazani na siebie. Ta wspólnota jest im potrzebna, bo takie są akurat wokół nich warunki, taki czas, tacy oni sami. Ich miłość jest różna, chociaż u obojga jednakowo zachłanna i egoistyczna.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ODYNIEC
Powieść
AutorJerzy Putrament

Patrz także:
schowaj

BAL (1)

 • Odcinek serialu
 • 51 min

Rok 1939. W czasie kuligu, wiozącego ziemiańskie towarzystwo na bal u księcia, młoda dziewczyna imieniem Hanna poznaje Lecha Oleszkiewicza. Jest nim zafascynowana. Niestety, bal, z którym wiążą spore nadzieje, przynosi jej rozczarowanie. Niewinny incydent, dotyczący miejsca w korowodzie tanecznym niespodziewanie urasta do rangi obrazy honoru. Hanna dotknięta i obrażona ucieka z imprezy, łamiąc przy okazji wszelkie możliwe konwenanse. Dogania ją Oleszkiewicz. Odwozi do domu. Od tej pory w życiu dziewczyny zachodzą poważne zmiany. Wciąż ma nadzieję na spotkanie z Lechem, tęskni za nim, pragnie go zobaczyć. Bezskutecznie. Mija lato, nadchodzi wrzesień. Niemcy i bolszewicy dzielą między siebie Polskę. Kresy wpadają w ręce Stalina. Dziewczyna wraz z tłumem uciekinierów dociera do miasta, w którym jest także Oleszkiewicz. Spędza z nim noc. Rankiem dowiaduje się jednak, że jej wytęskniony kochanek ma żonę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

PAŁAC (2)

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Mijają dwa lata. Hanna z matką i ciotką żyją samotnie w mieście, utrzymując się głównie z handlu. Przypadek sprawia, że drogi dziewczyny i Lecha znowu się krzyżują. Hanna dowiaduje się, że jej dawny kochanek pracuje jako koniuszy w pałacu księcia. Postanawia bezzwłocznie spotkać ukochanego. Przybywa do pałacu i oznajmia, że szuka pracy. Zostaje zatrudniona jako pomoc biurowa. Dochodzi do spotkania z Lechem. Hanna zaprzyjaźnia się z żoną Oleszkiewicza. Ta nieświadoma zdrady męża, mimowolnie ułatwia jego intymne "sam na sam" ze swą nową przyjaciółką. Dopiero na balu, zorganizowanym przez żonę Lecha, prawda wychodzi na jaw. Zamroczona alkoholem Hanna publicznie wyznaje Oleszkiewiczowi miłość. Nazajutrz zostaje odprawiona z pałacu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

MŁYN (3)

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Wyrzucona z pałacu Hanna wraca do miasta, Oleszkiewiczowie zaś rozwodzą się. Lech wyrusza na poszukiwanie byłej kochanki. Pewnego dnia zjawia się w jej domu. Dawna namiętność wybucha na nowo. Po spędzonej razem nocy Lech i Hanna wyprowadzają się. Niebawem Oleszkiewicz dostaje pracę kierownika młyna. Zamieszkuje tam wspólnie z Hanną, którą przedstawia jako swą małżonkę. Idylla nie trwa długo. Wkrótce między kochankami dochodzi do pierwszych konfliktów i nieporozumień. Lech zdradza Hannę z żoną dozorcy młyna. Nie chce też słyszeć o dziecku, którego pragnie "nowa" pani Oleszkiewicz. Do tego dochodzą jeszcze zatargi z władzami okupacyjnymi i partyzantami. Wreszcie Lech i Hanna decydują się opuścić młyn na zawsze.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MIASTECZKO (4)

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Hanna i Lech znajdują schronienie w małym, prowincjonalnym miasteczku w zachodniej Polsce. Starają się jakoś wiązać koniec z końcem. Oleszkiewicz pracuje w bazie samochodowej, Hanna mimo rozlicznych trudności próbuje prowadzić dom. Do zniszczonego miasteczka z wolna napływają ludzie. Lech i jego "przybrana" żona znajdują nowych przyjaciół. Rodzi się szansa na normalne, ustabilizowane życie. Wkrótce Lech otrzymuje list od swej byłej żony. Kobieta prosi go o pomoc, gdyż opuszczona przez wszystkich nie potrafi dać sobie rady. Oleszkiewicz zaprasza niegdysiejszą małżonkę do siebie. Nie informuje jej jednak, że żyje z Hanną pod jednym dachem. Wraz z przyjazdem byłej pani Oleszkiewicz dobra atmosfera w domu pryska jak bańka mydlana. Niebawem Lech zaczyna zdradzać Hannę ze swą dawną żoną. Dziewczyna uświadomiona przez przyjaciółkę reaguje zdecydowanie. Wyrzuca Oleszkiewiczową z domu. Niewiele to jednak pomaga. Najwyraźniej Lech nie może żyć tylko z jedną kobietą. Wkrótce Hanna odkrywa, że ma romans z jej koleżanką. Tego już dla wiecznie zdradzanej dziewczyny za wiele.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.10.01 00:17:06
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.