Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REBUS

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 09. 12
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2442 m, 85 min

  Lokacje: Piotrków Trybunalski (dworzec PKP), Tomaszów Mazowiecki (plac im. Kościuszki, Aleja Piłsudskiego, dawne kino "Mazowsze" przy ul. Jerozolimskiej, dawny bar "Mazowianka", schody na ulicy Rzeźniczej), Opoczno (Urząd Miejski przy ul. Staromiejskiej 6).

Konfrontacja postawy moralnej człowieka z marginesu społecznego, który rezygnuje z roli przywódcy grupy małomiasteczkowych nierobów i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia i młodego naukowca - psychologa, który w myśl zasady "cel uświęca środki" nieuczciwymi metodami penetruje środowisko przestępców.
Po odbyciu służby wojskowej do rodzinnego miasteczka wraca przywódca miejscowych chuliganów, Czesiek. Koledzy liczą na to że razem z nim dokonają kolejnych "skoków". Czesiek jednak nie spełnia ich oczekiwań. Żeni się z dziewczyną, której nie kocha, ale która spodziewa się dziecka i zamieszkują w domu teściowej. W tajemnicy przed kolegami podejmuje też pierwszą w życiu pracę - na budowie. Jest wzorowym pracownikiem - w nagrodę ma otrzymać upragnione mieszkanie. W tym samym czasie co Czesiek do miasteczka przyjechał także młody socjolog z Warszawy, Marek. Zamierza on wejść do miejscowej paczki by prowadzić badania "ludzi z marginesu". Szczególnie interesuje go ich szef Czesiek. Informacje o nim zdobywa od byłej przyjaciółki Cześka, Aleny. Za wszelką cenę chce zdobyć "materiał", który pomoże mu w karierze. Narzeczonej Marka, która razem z nim przyjechała do miasteczka, nie podoba się to co robi jej chłopak. Zrywa z nim, kiedy na prywatce Marek przedstawia ją jako nieznaną mu dziewczynę i oddaje "do dyspozycji" pijanych kolegów. Namówieni przez Marka dawni koledzy Cześka planują skok na budowę. Uprzedzony przez Marka Czesiek próbuje ich powstrzymać, dochodzi do bójki. Gdy nadjeżdża radiowóz, Marek korzysta z ogólnego zamieszania, by wsiąść do odjeżdżającego do Warszawy pociągu. W ostatniej chwili na dworzec wpada też Czesiek. Odnajduje Marka i wygarnia mu, co o nim myśli i wyrzuca przy tym jego notatki przez okno.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 01:36:06
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski