Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

D-MOLL

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska, Węgry
 • Rok produkcji:
  2019
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 18 min

Dramat o rodzinie rozdartej historycznymi i politycznymi wydarzeniami między dwoma krajami. Akcja filmu rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie a film uzupełniają retrospekcje z Budapesztu z 1989 roku. Główną bohaterką jest Gosia - 38 letnia samotna matka, która pracuje jako prokurator. Gosia ma córkę, Julię (13 lat), która jest cudowną i zdolną pianistką. Dziewczynka dostaje propozycje nauki przez rok w słynnym Konserwatorium Bartoka, w Budapeszcie. Chociaż jest to świetna okazja dla Julii, Gosia nie chce jej puścić za granicę. Matka postanawia wyjawić córce starannie ukryty rodzinny sekret. W rzeczywistości kobieta jest w połowie Węgierką i musiała opuścić swój rodzinny kraj, gdy miała 8 lat (u schyłku komunizmu).
W filmie niezwykle ważną rolę odgrywa muzyka. To most pomiędzy pokoleniami. Zarówno matka jak i córka nie mogą żyć bez muzyki.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.03.01 00:32:20
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.