Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BAJKA NA NIESPOKOJNY SEN

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 16 min

Julia to samotna 7 latka, która przygotowuje się właśnie do Pierwsze Komunii Świętej. W związku z brakiem uwagi w domu, dziewczynka traktuje Jezusa jak powiernika i przyjaciela i marzy, że w trakcie zbliżającej się uroczystości dostanie od niego znak, że ten ją kocha. Z początku wydaje jej się, że właściwą drogą do zdobycia jego miłości jest modlitwa i posłuszeństwo. Dlatego z wielkim zaangażowaniem ćwiczy układy taneczne i pieśni oraz czyta pismo święte. Jej nastawienie zmienia się, gdy po kolejnej awanturze sprowokowanej przez starszą i zbuntowaną siostrę , Babcia opowiada przypowieść o pasterzu i zagubionej owcy, z której wynika, że Jezus bardziej się cieszy z nawróconych grzeszników, niż z tych, którzy zawsze postępują słusznie! Dziewczynka zupełnie nie może zrozumieć tej dziwnej logiki, ale mimo to spisuje z Jezusem umowę, w której, w zamian za wymarzony znak, zobowiązuje się ciężko zgrzeszyć. Decyzja ta zupełnie zmienia dotychczasowe życie dziewczynki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za dźwięk
  za "stworzenie dźwiękowego świata podkreślającego wewnętrzne przeżycia bohaterki i stwarzającego dodatkową warstwę narracyjną, wyważony miks a także umiejętne połączenie muzyki i dźwięku w jedną spójną całość"
2024.03.01 00:35:25
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.