Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FECHMISTRZ Z WIEDNIA

  • Podtytuł: RZECZ O STANISŁAWIE KRUCIŃSKIM
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2018
  • Barwny, 20 min

Krótki film dokumentalny o Stanisławie Krucińskim, polskim fechmistrzu. O człowieku, który poświęcił życie szermierce.
Widzimy bohatera podczas codziennej pracy, jak udziela lekcji szermierki w wiedeńskim Fechtklubie. Mimo upływu lat, stary trener z werwą i humorem prowadzi zajęcia z młodymi ludźmi, którzy pilnie go słuchają. Powoli dowiadujemy się, jak został najpierw szermierzem, potem trenerem. Jak Polski Związek Szermierczy wybrał go na szefa wyszkolenia kadry narodowej. Poznajemy rywalizacje dwóch wielkich zawodników tamtego czasu: Witolda Woydy i Ryszarda Parulskiego. Rozumiemy w jaki sposób Stanisław Kruciński przyczynił się do wielkiego zwycięstwa polskiej szermierki: podwójnego złota na olimpiadzie w Monachium w 1972 r. Wraz z nim przenosimy się do finałowej walki z ZSRR, która dała Polsce złoto.
"To był piękny dzień", wspomina fechmistrz. Ale ta historia nie miała dobrego zakończenia. Zamiast uznania sukcesu, zdyskredytowano jego osiągnięcia. Stanisław Kruciński zrezygnował z pracy w PZS. Po pewnym czasie znalazł się w Austrii, gdzie został fechmistrzem Wiener Fechtklubu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.05.08 00:16:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman