Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICE WRAKÓW BAŁTYKU

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017-2018
  • Barwny, 10 odcinków x ok. 44 min

Seria dokumentalna prowadzona jest przez zespół doświadczonych płetwonurków (Tomasz Stachura, Tomasz Zwara, Łukasz Piórewicz, Jacek Kapczuk, Marek Cacaj, Krzysztof Wnorowski) zajmujących się nurkowaniem wrakowym na Bałtyku - jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających akwenów morskich na świecie. W każdym odcinku prezentowana jest historia innego wraku spoczywającego na dnie Morza Bałtyckiego. Seria prezentuje ostatnich żyjących świadków wielu tragedii, które miały miejsce na statkach pływających po Morzu Bałtyckim. Historie badanych wraków często wiążą się z wojną, obozami pracy, szpiegami, rodzinnymi tragediami i niepokojami społecznymi. Serial bogaty jest także w ekspertyzy historyków, dokumentalistów, dziennikarzy i pisarzy. To właśnie dowody w postaci zdjęć z nurkowania wrakowego, uzyskanego dostępu do dokumentów i opinii specjalistów, pozwoliły na uzyskanie kluczowych odpowiedzi na nurtujące od wielu lat pytania.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 03:46:47
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego