Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIĘTY

11

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Białach odkrywa przed barem niepokojące znalezisko. Do jego podrzucenia przyznaje się Wiktor, który chce zwrócić uwagę sołtysa na swój problem. Jolanta obmyśla rozbudowę infrastruktury pielgrzymkowej i nagłośnienie informacji o cudownej mocy księdza. Proboszcz nie jest zachwycony tymi pomysłami. Matka Czarnej oznajmia, że wreszcie wraca do Polski z niespodzianką. Czarna, nie bez trudności, przygotowuje się na jej przyjazd.

12

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

W poszukiwaniach Wiktora Żbikowskiemu pomaga technik Wydziału Kryminalnego. Podejrzenia padają na gangstera z Czeczeni. W barze Święty Mikołaj zjawia się uzbrojony obcy, który po rozmowie z księdzem ucieka. Udaje mu się jednak podłożyć coś do kieszeni proboszcza. Zaskoczona Czarna odkrywa, że Matka wróciła z Włoch wraz z nowym narzeczonym, Fabiem. Ten jednak zaraz po przyjeździe popada w kłopoty z prawem. Gospodyni znajduje tajemniczy klucz, który prowadzi ją i księdza do niespodziewanego odkrycia. Proboszcz przekonuje się, jak ważne okazały się jego słowa dla pewnej „zabłąkanej owieczki”.

13

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Białach poznaje Fabia, któremu nie podoba się polska zima, ale rozgrzewa go zakochana w nim do szaleństwa Matka Czarnej. Ta jednak przypadkiem odkrywa zdjęcia, jakie budzą jej niepokój. Michał nie rozumie, dlaczego jego brat sprzedał swoje dopiero co kupione auto. Żonie Tomka nie podoba się oszustwo męża i zaczyna się czuć się winna. Tomasz przychodzi do Kordasa. Ten jest niezadowolonego ze współpracy z nim. Ksiądz wraz z Organistą, podczas Rekolekcji dla Trudnej Młodzieży, stara się pomóc młodym ludziom i zrozumieć ich gniewne zachowanie. Okazuje się, że jeden z uczestników ma niepokojące siniaki.

14

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Zazdrosna Matka Czarnej myśli nad jakimś zajęciem dla swego ukochanego. Fabio z kolei nawiązuje nową znajomość przy butelce wina. Żbikowski wścieka się na Magdę za wlepienie mandatu Kordasowi i postanawia ukarać ją nieprzyjemnym zadaniem. Ksiądz ma podejrzenia w sprawie Alka i prosi Białacha o pomoc. Odwiedziny sołtysa nie podobają się porywczemu ojcu chłopaka, a księdza niepokoi późna wizyta Alka w kościele. Organista wpada na kontrowersyjny pomysł wygłaszania kazań. Oburzona tym Gospodyni postanawia ostudzić zapędy Lucjana.Kordas decyduje się zatrudnić nowego ochroniarza do pilnowania córki. Luiza podstępem zdobywa informacje na temat tajemniczej imprezy, na którą wybiera się jej ojciec.

15

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Czarna ma dość ostentacyjnych amorów jej Matki i Fabia. Nieoczekiwanie Fabio pomaga jej w trudnej sytuacji, gdy pewnego razu wpada do baru. Organista demonstruje Gospodyni swój talent do rapowania. Ta ciężko to znosi, a zmartwiony ksiądz dzieli się z Jolantą swoimi obawami. Kordas wychodzi zostawiając córkę pod opieką Tymona. Luiza postanawia poradzić sobie z nowym ochroniarzem. Michał zdradza zaniepokojonemu Białachowi powód swojej nieobecności w barze. Mikołajowi nie podoba się to nowe przedsięwzięcie. Magda zwierza się z ciężkiego życia jakie ma z sierżantem Żbikowskim. Na komisariacie zjawia się nieoczekiwany gość.

16

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Walka w stodole zostaje przerwana przez Żbikowskiego, który na tę okoliczność przesłuchuje Kordasa, a Michała zatrzymuje w areszcie. Białach postanawia interweniować i próbuje przekonać sierżanta do swoich teorii na temat charakteru tamtego wydarzenia. Ksiądz wpada na pomysł, jak mógłby pomóc rodzinie Alka i przychodzi do Kordasa z propozycją niecodziennej inwestycji. Gruby, niezrażony wcześniejszym wtargnięciem policji, postanawia ponowić walkę, jednak tym razem prezentuje innego przeciwnika. Michał i Białach interweniują w tej sprawie. Kordas jest wściekły na Luizę i ochroniarza. Postanawia złożyć Michałowi niespodziewaną propozycję.

17

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Kordas namawia Michała by dla niego pracował, a Białach rozważa zatrudnienie Fabia jako nowego kucharza i uczy go trudnej sztuki obsługi klienta. Czy uda mu się poskromić włoski temperament kandydata na pracownika? Sierżant Żbikowski, licząc na awans, podejmuje się misji, tym razem tajnej... Posterunkowa Magda martwi się o przełożonego. Gospodynię Jolantę denerwują krążące od lat opowieści o duchach straszących w ruinach zamku w Uroczysku. Wraz z księdzem uzbrojonym w kropidło i Lucjanem dzierżącym wykrywacz metalu, postanawiają udowodnić, że żadne nadprzyrodzone moce się tam nie kryją. Co znajdą na miejscu?

18

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Po Uroczysku krążą niepokojące plotki o fatalnym stanie Gospodyni księdza, która żegna się z tym światem, przekazując listę swoich ostatnich życzeń. Lucjan postanawia uzdrowić Jolantę niekonwencjonalną metodą. Czy mu się uda? Zniesmaczony Kordas pokazuje Żbikowskiemu nagranie z jego obscenicznym zachowaniem. Czy sierżantowi uda się wyjść z tego obronną ręką? Pod nieobecność przełożonego, posterunkowa Magda sama musi zmierzyć się z zainteresowaniem prasy i znaleziskiem archeologów w ruinach zamku. Pod pretekstem rozmowy o byłym sołtysie, Grażyna odwiedza Białacha w barze i zaprasza do siebie. Jej prowokacyjne zachowanie jest nieco kłopotliwe dla Mikołaja.

19

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Gospodyni księdza nadal żegna się z tym światem. Proboszcz i Lucjan szukają sposobu, by przywrócić Joli siły i wolę życia. Czarna odwiedza Grażynę, by więcej się o niej dowiedzieć. Odkrywa bogatą kolekcję roślin doniczkowych i chwali świetną rękę wdowy do kwiatów. Otrzymuje też mały prezent. Fabio postanawia nauczać w Uroczysku języka włoskiego. Luiza jest zainteresowana lekcjami i informuje o tym ojca. Czy Kordasowi spodoba się ten pomysł? Magda dzieli się z Białachem swoją opinią na temat byłego sołtysa. Rozbieżność w zeznaniach wdowy i posterunkowej niepokoi Mikołaja. Żbikowski przypisuje sobie odnalezienie średniowiecznego skarbu. Sierżantowi ma zostać z tego powodu wręczony dyplom jednak ceremonia zostaje gwałtownie przerwana. Kto nie zgodził się na uhonorowanie policjanta?

20

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Kordas chce się dowiedzieć, kim jest nowa sympatia córki. Z tej okazji organizuje uroczystą kolację. Ksiądz i organista cieszą się z powrotu gospodyni do zdrowia. Jolanta napawa się atencją otoczenia. Niespodziewanie na plebanii zjawia się sołtys i prosi o pomoc. Białach obmyśla niekonwencjonalny plan, by wyjaśnić zniknięcie swojego poprzednika. Wraz z Lucjanem postanawia złożyć Grażynie wizytę. Wdowa jest zaskoczona celem odwiedzin i częstuje gości swoją specjalnością. Czy Mikołaj będzie potrzebował pomocy? Fabio próbuje zgłosić pobicie na policji. Zbikowski nie wykazuje zbytniego zainteresowania zwłaszcza gdy dowiaduje się kto pobił Włocha.

2021.07.05 00:18:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency