Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAK TO SIĘ ROBI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1973
 • Premiera:
  1974. 08. 02
 • Gatunek:
  Komedia, Film obyczajowy
 • Barwny, 2205 m, 78 min

  Lokacje: Zakopane, Kasprowy Wierch.

W pociągu jadącym do Zakopanego spotyka się dwóch pasażerów - jeden przedstawia się jako reżyser filmowy, drugi jako literat. W czasie podróży zaczynają snuć wizje filmu, który chcieliby razem zrealizować. W Zakopanem wynajmują sanie i docierają do domu pracy twórczej "Muza". Następnego dnia oddają się "białemu szaleństwu", ale obaj kończą w szpitalu. Przykuci do łóżek mają dużo czasu, by szczegółowo obmyśleć scenariusz filmu o Muzyku i Mulatce. Po wyjściu ze szpitala poszukują kandydatek do głównej roli. Literat poznaje w kawiarni miejscową dziewczynę, pragnie pójść z nią na zabawę, ale najpierw musi uzyskać od jej rodziców pozwolenie. Reżyser natomiast proponuje rolę kierowniczce "Muzy", ale zapomina o tym, że wcześniej to samo obiecał pewnej wczasowiczce. Następnego dnia obie kandydatki stają do "pojedynku", triumfuje kierowniczka. Tymczasem literat naraża się rodzicom poznanej dziewczyny, reżyser budzi coraz więcej nieufności w kierowniczce, która wkrótce żąda od artystów, by opuścili "Muzę". Przyjaciele przenoszą się do hotelu, sprzedają maszynę do pisania i adapter, za uzyskane pieniądze kupują smokingi, futra i psa. Mają także nowe plany - spróbują sił w piosence. [hs; ; Filmowy Serwis Prasowy 1974/13]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 06:59:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych