Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REWOLWER

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 09. 05
 • Barwny + czarno-biały, 82 min

Napisany w 1861 roku „Rewolwer” zbudowany został wokół wątku kryminalnego z tytułowym rekwizytem w roli głównej. Reżyser, Wojciech Adamczyk przeniósł akcję sztuki do lat 30. XX wieku, ale utrzymał jej kontekst polityczny: atmosferę spisków i podsłuchów politycznych, inwigilacji i przemocy.
Fabuła dramatu opiera się na intrydze chciwego bankiera, barona Mortaro, który jest gotowy zdradzić kochankę i okłamać przyjaciela, aby przejąć spadek swojego klienta. Nieoczekiwanie do jego rąk trafia paczka z rewolwerem, przedmiotem niezwykle niebezpiecznym w ówczesnej sytuacji politycznej. Mimo wielu nieudanych prób pozbycia się niechcianego rewolweru, Mortaro, doprowadzony do ostateczności jest gotów sam przyznać się do winy, gdy nagle fatalny przedmiot zaskakuje go… [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
REWOLWER
Komedia
AutorAleksander Fredro

Patrz także:
schowaj

 • 1977
  Spektakl telewizyjny / Aleksander Fredro / Jan Świderski
2022.09.07 00:33:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl