Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLOWANIE NA ĆMY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2023
 • Premiera:
  2023. 03. 19
 • Barwny, 7 odcinków x ok. 45 min

  Lokacje: Warszawa, Łódź, Pabianice, Poznań, Sosnowiec, Kazuń, Radom.

  Emisja w TVP 1: 19 marca - 30 kwietnia 2023.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POGROM 1905
Powieść
AutorWacław Holewiński

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu

Warszawa, maj 1905 roku. Z więzienia zostaje niespodziewanie wypuszczona młoda dziewczyna uwikłana w działalność niepodległościową. Okazuje się, że została wykupiona przez Czarnego, sutenera handlującego żywym towarem.
Ma zostać wysłana do Argentyny. Ze względu na urodę dziewczyny Czarnemu bardziej opłaca się wstawić ją na procent do najbardziej luksusowego warszawskiego domu publicznego Franciszki Szlimakowskiej.
Tego samego dnia nieopodal przybytku Szlimakowskiej wybucha bomba zdetonowana przez PPS. To kolejna eksplozja skierowana przeciw Rosjanom.
Szlimakowska ujęta urodą i ogładą dziewczyny, przyjmuje ją do pracy w swoim przybytku i nadaje jej imię Yvette. Yvette nie mając się gdzie podziać, szuka noclegu u Szczerba, działacza niepodległościowego, przyjaciela jej narzeczonego, Józefa, którego nie widziała od czasu jej aresztowania. Yvette postanawia zarobić pieniądze, by odnaleźć narzeczonego. Tymczasem u Szczerba poznaje Marcela, kuriera PPS, który przekazywał bombę i został ranny podczas eksplozji.
Na te same wydarzenia z innej perspektywy patrzy Nastazja Jurina, Rosjanka z Petersburga, żona policjanta, zagubiona w obcej jej Warszawie i w małżeństwie zaaranżowanym po skandalu obyczajowym. Cerkiew jest jej jedynym miejscem ucieczki od męża, który od dawna bez rezultatu marzy o awansie i potomku.
Szef warszawskiej Ochrany, Margrafski obarcza Jurina (męża Nastazji) winą za kolejną eksplozję bomby w jego rewirze, co znów przekreśla jego szanse na awans.
Przypadkowe spotkanie Szlimakowskiej z Juriną w sklepie z sukniami to początek niejednoznacznej znajomości Polki z Rosjanką.
Szlimakowska marzy o sprzedaży burdelu i wyjeździe na zawsze z Warszawy do Biarritz, ale sprawa jest trudna, bo lokal należy do jej męża, który porzucił Franciszkę wiele lat temu. Kobieta spotyka się z mecenasem Piotrowskim reprezentującym kupca, gotowego kupić przybytek Szlimakowskiej mimo skomplikowanego stanu prawnego.
Na drodze Szlimakowskiej staje Wiktor Grun z jednej strony referent w carskiej policji, z drugiej mafioso ściągający haracze. Marzy mu się kariera w Ochranie, a jednocześnie z Czarnym zajmuje się handlem kobietami. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Yvette zdobywa pierwsze doświadczenia w domu publicznym. Wierzy, że zarobi pieniądze, by odnaleźć Józefa. Jurina kolejny raz zderza się z rzeczywistością: jej mąż wraca z pracy w podłym nastroju. Z powodu zamachu Jurin boi się o posadę. Złość wyładowuje na żonie, gwałcąc ją. Dla Nastazji to nic nowego. Tak wygląda jej życie. Szlimakowska zaczyna szykować się na wielką zmianę. Wierzy, że już wkrótce uda jej się wyjechać z Warszawy do Biarritz. Tymczasem ludzie Gruna na jego polecenie mordują mecenasa Piotrowskiego, który zajmował się sprzedażą kamienicy i domu publicznego Szlimakowskiej. Do przyznania się do winy zmuszają bezdomnego Żyda. Szlimakowska traci szanse na sprzedaż, a wie, że nie będzie jej łatwo znaleźć innego kupca. Yvette podczas demonstracji niepodległościowej widzi, jak w tłumie zostaje porwana dziewczyna. Koleżanki z burdelu mówią, że w Warszawie często dziewczęta znikają. Yvette łączy porwanie z tym, co miało ją spotkać: podejrzewa, że może dziewczyny są porywane na sprzedaż do zagranicznych burdeli. Nikt jednak nie traktuje jej słów serio. Jurin zabiera Jurinę na kwestę do Domu Rosyjskiego, chce się pokazać z żoną w towarzystwie. Szuka każdej okazji, by przyspieszyć swój awans. Na balu Anastazja bardzo ciężko znosi przytyki innych kobiet i aluzje do skandalu obyczajowego, który był jej udziałem. Ucieka z balu, przez co znów zawodzi męża. Yvette przyznaje się Szczerbowi, gdzie pracuje i że obsługuje przede wszystkim Rosjan. W zamian za mieszkanie obiecuje przynosić informacje, które uda jej się wyciągnąć od rosyjskich oficerów. Dzięki jej działaniom udaje się ustalić, który z więźniów dał się złamać i które z kontaktów i komórek PPS są zagrożone. Szef Ochrany, Margrafski, wzywa do siebie Gruna. Potrzeba mu człowieka o tak złej sławie jak Grun, który ma dojścia we wszystkich sferach miasta. Czując, że Rosjanom coraz trudniej utrzymać rygor, chce zasiać w Warszawie chaos, po to, by zyskać na czasie, nim nie zostaną sprowadzone większe siły. A przede wszystkim skierować nienawiść tłumu w stronę inną niż carska władza. Zadaniem Gruna ma być znalezienie Polakom nowego wroga. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 46 min

Yvette - na prośbę Szczerba - idzie do mieszkania przyjaciela Marcela, Jakuba na Nalewkach, aby przekazać mu informację o zagrożonych skrzynkach kontaktowych PPS. Przy tej okazji spotyka się z Haną, siostrą Jakuba, która wkrótce ma brać ślub. Przypadkiem słyszy na ulicy rozmowę Gruna z żydowskim alfonsem, Zismanem o wywożeniu kobiet do Argentyny.
Szlimakowska próbuje zaprzyjaźnić się z Juriną, licząc na to, że jej petersburskie koneksje pomogą jej w sprzedaży lokalu i wyjeździe do Biarritz. Dla Jurny spotkania ze Szlimakowską są odkrywaniem nowego świata i odskocznią od sfrustrowanego przemocowego męża. Nowe modne suknie, herbata w modnym lokalu, spacer w Łazienkach, Jurina zmienia swoje przyzwyczajenia, poddając się urokowi nowej przyjaciółki.
Grun zjawia się w burdelu u Szlimakowskiej i próbuje zastraszyć Yvette, którą widział na Nalewkach. Z opresji ratuje ją Szlimakowska. Yvette wyznaje pracodawczyni, że widziała Gruna u Czarnego i że ma on coś wspólnego z handlem kobietami. Szlimakowska radzi Yvette, by nie mieszała się w to.
Szczerb w imieniu organizacji żąda od Yvette przechowania w piwnicy u Szlimakowskiej niewygodnego pakunku i Marcela. Uważa, że w oficynie burdelu dla Rosjan nikt nie będzie węszył. Kiedy Yvette odmawia, Szczerb przekazuje jej list z Syberii, od jej ukochanego Józefa. Pod wpływem emocji Yvette zgadza się kolejny raz pomóc spiskowcom.
Grun przedstawia Margrafskiemu plan działania: chce skierować nienawiść ludu przeciwko burdelom, sutenerom i prostytutkom, zamiast przeciw carskiej władzy. Wierzy, że tłum omamiony hasłami odnowy moralnej, zapomni o walce o niepodległość przeciwko Rosjanom. Margrafski przystaje na plan Gruna. Iskrą zapalającą rozruchy ma być prowokacja w dzielnicy żydowskiej. Wtedy właśnie ślub bierze Hana, siostra Jakuba, córka szefa cechu rzeźników. To ona zostaje porwana i to jej uprowadzenie ma być początkiem zamieszek. Rodzina Hany, by ją odnaleźć, szuka pomocy u Gruna. Ten kieruje ich na żydowskich alfonsów, sugerując, że być może to oni porwali dziewczynę. Grun sprawnie napuszcza jednych na drugich, napinając spiralę zemsty. Aby jednak przez zamieszki w mieście nie stracić na własnych interesach, każe Winawerowi przyspieszyć kolejny transport dziewczyn do Argentyny.
Spotykają się u Czarnego. Wśród ukrywanych tam dziewczyn czekających na transport, przetrzymywana jest też Hana. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • 46 min

Jakub, brat Hany, bez skutku prosi Szczerba o wsparcie w szukaniu siostry. Yvette ostrzega go przed Grunem, ale nie może zrobić nic poza tym.
Okazuje się, że Luba Czajka, jedna z pracownic Szlimakowskiej, donosi Grunowi o tym, co dzieje się w domu publicznym Szlimakowskiej, co ułatwia Grunowi szantażowanie jej i wymuszanie haraczy. Dziewczyna robi to, by chronić młodszą siostrę przed porwaniem przez Gruna do burdelu Czarnego. Kiedy Grun prowadzi Lubę do meliny Czarnego, by ją zastraszyć i pokazać, co czeka jej siostrę, gdy nie będzie posłuszna, dziewczyna słyszy wołanie Hany. Jurina podczas kolejnego spotkania ze Szlimakowską orientuje się, że jej nowa przyjaciółka nie spotyka się z nią bezinteresownie; faktycznie chodzi o koneksje Juriny w Petersburgu. Stwierdza jednak, że dla niej samej te spotkania też są cenne. Jurina nadal jednak nie wie, kim naprawdę jest Szlimakowska. Kiedy na raucie w Rosyjskim Domu wymienia nazwisko nowej znajomej, inne Rosjanki brutalnie tłumaczą jej, z kim tak blisko się zaprzyjaźniła.
Tymczasem Grun nadal knuje swoją intrygę i sieje dezinformację, ostrzega alfonsów przed rodziną Hany, przed jej porywczym bratem socjalistą.
Yvette mówi ukrywanemu w piwnicy u Szlimakowskiej Marcelowi o porwaniu Hany. W emocjach Marcel próbuje pocałować Yvette, która go odtrąca. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że jest cały czas obserwowana przez pracowników Szlimakowskiej.
W burdelu odwiedza Yvette nieznajomy Ustroński, przysłany przez Józefa z Paryża. Wychodzi na jaw, że list z Syberii został sfałszowany przez Szczerba, by mógł on łatwiej manipulować Yvette. Okazuje się, że Józef na zlecenie socjalistów razem z Yvette dokonał włamania, by ukraść kosztowności, które pozwoliłyby finansować działalność organizacji. Zostali przyłapani, ale aresztowano tylko Yvette, Józef uciekł z kosztownościami, po czym został ewakuowany do Paryża. Ustroński stara się usprawiedliwiać postawę Józefa. Yvette jest w rozpaczy. Jej świat, wszystkie plany i nadzieje walą się w gruzy. Upija się do zatracenia, ale wtedy właśnie Szlimakowska ze swoimi ochroniarzami wyciąga Marcela z piwnicy. Dochodzi do konfrontacji.
Jakub i Heszel, mąż Hany, próbują negocjować z alfonsami, ale kończy się to tragicznie: Jakub ginie, a Heszel trafia w ciężkim stanie do szpitala.
Tymczasem manipulacje Gruna odnoszą skutek. Grupa uzbrojonych w noże żydowskich rzeźników w odwecie za porwanie Hany i śmierć Jakuba maszeruje na burdel Zismana. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 46 min

Wybuch bomby przenoszonej przez młodego rewolucjonistę rozpoczyna opowieść o wydarzeniach, które wstrząsnęły życiem Warszawy w 1905 roku. Rosyjskie represje coraz bardziej skłaniają Polaków do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany, Markgrafski, postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym. Serial przedstawia wydarzenia rewolucji 1905 roku w zaborze rosyjskim oraz rozgrywające się na jej tle romanse, towarzyskie intrygi oraz afery kryminalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje dotychczasowe życie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Zamieszki rozlewają się na kolejne dzielnice. W jednym z pogromów ginie przyjaciółka Yvette, Amelie. Yvette jest świadkiem jej śmierci. Szlimakowska w trosce o inne dziewczyny, nie pozwala im wracać do domów, bo na ulicach grozi im niebezpieczeństwo. Jest przekonana, że do jej burdelu linczownicy nie dotrą. Marcel spotyka się ze Szczerbem i poznaje plan działania: ma przywieźć z portu ładunki wybuchowe, kupione za kosztowności ukradzione kiedyś dla PPS przez Yvette. Marcel nie przyznaje się, że najpierw musi się zająć transportem dziewczyn od Czarnego. Yvette wraca przez miasto – jest świadkiem kolejnych zamieszek, które rozprzestrzeniły się już daleko poza żydowskie dzielnice. Motłoch atakuje już nie tylko burdele, ale też sklepy, apteki, a także zwykłe kobiety na ulicy. Z opresji ratuje Yvette Szlimakowska wracająca właśnie ze spotkania razem z Juriną. Pod burdelem Szlimakowskiej zjawia się ciężko ranna Wera Czajka, wyznaje, że chciała wyjechać do Argentyny, by zarabiać dla rodziny pieniądze. Luba Czajka decyduje się wyznać Szlimakowskiej i Yvette wszystko, co wie o działalności Gruna – o handlu kobietami do Argentyny i jego współpracy z Winawerem. Szlimakowska postanawia zemścić się na Grunie, również za pokrzyżowanie jej własnych planów. Grun widzi, że sytuacja zaczyna wymykać mu się spod kontroli. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • 46 min

Yvette i Marcelowi udaje się dotrzeć do meliny Czarnego i uwolnić Hanę, a innym dziewczynom dać możliwość ucieczki.
Równocześnie dzięki przepustce załatwionej przez Szlimakowską i Jurinę do miasta zostają wwiezione ładunki, które mają posłużyć do zamachu na siedzibę Ochrany. Na obrzeżach miasta dochodzi jednak do przepychanki, Szczerb chroniąc ładunki, strzela do człowieka. Jurin, który zjawia się na miejscu, łączy fakty. Ma wprawdzie rozkaz, by nie interweniować podczas pogromów, ale nikt nie zabronił mu ścigać spiskowców.
Sytuacja na ulicach jest coraz bardziej niebezpieczna. Yvette postanawia zaprowadzić Hanę do Szlimakowskiej.
Zaplanowana ogromna demonstracja niepodległościowa ma odwrócić uwagę od spiskowców, mających dokonać zamachu na siedzibę Ochrany. Niestety demonstracja okazuje się mniejsza niż się spodziewali socjaliści. Na miejscu zjawia się oddział Jurina szukający spiskowców. Szczerb zostaje aresztowany. Na miejscu zjawia się też Margrafski, widząc go, Marcel postanawia w desperacji zdetonować wszystkie ładunki i sam ginie.
Yvette dociera z Haną do lokalu Szlimakowskiej, gdzie wciąż wszyscy wierzą, że będą bezpieczni. Jednak, ku przerażeniu zabarykadowanych pracownic madame, pod oknami zjawia się rozwścieczony tłum. Pogrom dotyczy już wszystkich alfonsów i prostytutek, także tych luksusowych.
Sytuacja wymyka się spod kontroli nawet Grunowi, który w popłochu usiłuje się dostać do Margrafskiego, by zatrzymał rzeź. Oczywiście wyłącznie przez wzgląd na własne interesy - lincz wszystkich burdeli oznacza dla niego odcięcie od wielu haraczy. Margrafski jednak przejrzał jego podwójną grę...
Uzbrojony motłoch forsuje barykadę w burdelu Szlimakowskiej. Zaczyna się plądrowanie, demolka i lincze. Kobiety z pomocą Krzyszty i Stefcia starają się odeprzeć napastników. Kilka z nich traci życie, a wiele zostaje poważnie rannych. Pozostałym udaje się uciec i wmieszać w tłum. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.07.17 00:33:51
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.